wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

20°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 04:45

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Wrocławianie najlepsi w Polsce w programowaniu wśród studentów i licealistów! Wygrali Mistrzostwa Polski w Programowaniu Zespołowym

Wrocławianie najlepsi w Polsce w programowaniu wśród studentów i licealistów! Wygrali Mistrzostwa Polski w Programowaniu Zespołowym

Tomasz Wysocki,

Olbrzymi sukces młodych programistów z Wrocławia! Studenci Uniwersytetu Wrocławskiego po raz kolejny wygrali Mistrzostwach Polski w Programowaniu Zespołowym, które w tym roku zorganizowano w Krakowie. Natomiast reprezentacja XIV Liceum Ogólnokształcącego we Wrocławiu była najlepsza pośród drużyn polskich liceów.

Reklama

Studenci informatyki na Uniwersytecie Wrocławskim: Anadi Agrawal, Adam Górkiewicz i Marcin Martowicz, zdobyli złoty medal Akademickich Mistrzostw Polski w Programowaniu Zespołowym, których gospodarzem był Uniwersytet Jagielloński w dniach 29-30 października.

Wrocławianie rozwiązali 11 zadań i zostali sklasyfikowani na pierwszym miejscu.

Wrocławianie z workiem medali

Akademickie  Mistrzostwa Polski w Programowaniu Zespołowym organizowane są przez polskie uczelnie od 1996 r. na wzór światowych i europejskich imprez tego typu dla drużyn uniwersyteckich.

W konkursie biorą udział trzyosobowe drużyny (uczelnie mogą wystawić po kilka reprezentacji), które mając do dyspozycji jeden komputer mają za zadanie rozwiązać jak najwięcej zadań algorytmiczno-programistycznych.

Studenci Instytutu Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego od lat przywożą medale z imprez mistrzowskich. Zwycięstwo w Krakowie to powtórka sukcesu z ubiegłorocznego konkursu, w którym Agrawal, Górkiewicz i Martowicz również triumfowali.

Także inne drużyny z wrocławskiego Instytutu Informatyki przywiozły z Krakowa medale. W pierwszej dziesiątce znalazły się:

  • UWr2 czyli Krzysztof Boryczka, Marcin Knapik oraz Adam Zyzik (piąte miejsce, srebrny medal);
  • UWr4 czyli Hubert Obrzut, Łukasz Pluta i Jan Wańkowicz (miejsce siódme i również srebro zdobywa
  • UWr6 w składzie Bartosz Chomiński, Mateusz Orda i Marcel Szelwiga (dziewiąte miejsce, brązowy medal).

Opiekunami drużyn Uniwersytetu Wrocławskiego są: Krzysztof Loryś, Bartek Dudka i Paweł Gawrychowski.

Rośnie nowe pokolenie mistrzów. Sukces uczniów Czternastki

Olbrzymi sukces na mistrzostwach w Krakowie odnieśli reprezentanci XIV Liceum Ogólnokształcącego im. Polonii Belgijskiej we Wrocławiu.

Młodzi pasjonaci informatyki wzięli udział w rywalizacji poza konkursem głównym. Konkurowali w nim z reprezentacjami firm, szkół średnich z całej Polski, teamów środowiskowych.

Drużyna w składzie: Michał Banaszkiewicz, Bartosz Brejna i Olaf Surgut, została sklasyfikowana najwyżej z zespołów licealnych.

W LO 14 od wielu lat wykładowcy z Instytutu Informatyki UWr realizują zaawansowany program nauczania algorytmiki i programowania.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl