wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

14°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 04:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Przebudowa piekarni „Mamut”
Przebudowa piekarni „Mamut”

dawna piekarnia "Mamut", fot. Maciej Wołodko

W dawnej piekarni „Mamut” przy ulicy Sienkiewicza powstanie dom studencki sieci BaseCamp, a w nim 775 pokoi dla studentów. Do historycznego gmachu dobudowane zostaną skrzydła. W kompleksie budynków ma znaleźć się także hotel z 240 pokojami. Generalnym wykonawcą inwestycji została firma Erbud.

Reklama

Przed i po wojnie w budynkach przy ul. Henryka Sienkiewicza 18-24 mieściła się jedna z największych w Europie przemysłowych piekarni. Jak głosi miejska legenda, nazwa „Mamut” wzięła się od stojących tam monstrualnych piecy. Nieruchomość sprzedano w 2007 roku. Według ówczesnych planów, w „Mamucie” miały powstać lofty i hotel, koncepcja ta nie doczekała się jednak realizacji. Opustoszała piekarnia ostatecznie zmieniła właściciela w 2018 roku. Za 2 do 3 lat do eleganckich pokoi mają wprowdzić się tu studenci.

BaseCamp to sieć luksusowych akademików, obecna w Danii, Niemczech i w Polsce. Dom studencki we wrocławskim „Mamucie” ma być jej szóstym (po Kopenhadze, Lyngby, Lipsku, Poczdamie i Łodzi). Projekt adaptacji industrialnego budynku opracowało biuro Grupa 5 Architekci. Obemuje on przebudowę i remont dwóch wpisanych do rejestru zabytków budynków: jednego od strony ulicy Sienkiewicza oraz drugiego znajdującego się w głębi działki, wraz z ich łącznikiem. Zabudowę uzupełnią 7-kondygnacyjne współczesne budynki.

Przebudowa i rozbudowa „Mamuta” będzie kosztować ponad 167 milionów złotych. Inwestorem jest BC Wrocław Sienkiewicza sp. z o.o. Budowa ma potrwać 26 miesięcy.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl