wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

4°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 20:45

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Prof. Krzysztof Kubiak rektorem Uniwersytetu Przyrodniczego
Prof. Krzysztof Kubiak, rektor Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu na kadencję 2024-2028 materiały prasowe UPWr
Prof. Krzysztof Kubiak, rektor Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu na kadencję 2024-2028

Prof. Krzysztof Kubiak, specjalista z zakresu medycyny weterynaryjnej, został wybrany na nowego rektora Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. W głosowaniu pokonał urzędującego rektora – prof. Jarosława Bosego.

Reklama

Prof. Krzysztof Kubiak przekonał znaczną większość elektorów uczelnianych (przedstawicieli profesury, nauczycieli akademickich, studentów, doktorantów i pracowników administracji uczelnianej). Głosowało na niego 74,9 proc. elektorów. Drugim z kandydatów był ubiegający się o reelekcję prof. Jarosław Bosy.

Kadencja nowego rektora rozpocznie się 1 września 2024 r.

Twórca wrocławskiej szkoły endoskopii weterynaryjnej

Prof. Krzysztof Kubiak ma 59 lat. Jest absolwentem Wydziału Medycyny Weterynaryjnej we Wrocławiu. W strukturach uczelni pełnił wiele funkcji, był m.in. prodziekanem ds. studenckich Wydziału Medycyny Weterynaryjnej, a potem dziekanem wydziału.

Jest m.in. twórcą wrocławskiej szkoły endoskopii weterynaryjnej – wiodącego ośrodka badań endoskopowych oraz pomysłodawcą i współautorem opracowania ogólnopolskiej koncepcji kształcenia.

Prowadzona przez prof. Kubiaka działalność naukowo-badawcza koncentruje się na zagadnieniach związanych z chorobami psów i kotów ze szczególnym uwzględnieniem zastosowania nowoczesnych technik diagnostycznych (endoskopii, ultrasonografii, elastografii, rezonansu magnetycznego) w ich rozpoznawaniu.

Źródło: materiały prasowe

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl