wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

4°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 21:33

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Kompozytor wybrany na czwartą kadencję w fotelu rektora
Prof. Krystian Kiełb został ponownie wybrany na rektora Akademii Muzycznej we Wrocławiu Mariusz Mikołajczyk / Akademia Muzyczna we Wrocławiu
Prof. Krystian Kiełb został ponownie wybrany na rektora Akademii Muzycznej we Wrocławiu

Prof. Krystian Kiełb ponownie został wybrany na rektora Akademii Muzycznej we Wrocławiu. To będzie jego czwarta kadencja w fotelu rektora uczelni. Był jedynym kandydatem.

Reklama

Prof. Krystian Kiełb jest cenionym kompozytorem, autorem kilkudziesięciu utworów obejmujących utwory instrumentalne, wokalne, wokalno-instrumentalne, za które był wielokrotnie nagradzany i wyróżniany. Od wielu lat kieruje Katedrą Kompozycji wrocławskiej Akademii Muzycznej.

Czwarta kadencja w gabinecie rektora

53-letni prof. Kiełb został wskazany na rektora po raz czwarty. Wcześniej pełnił tę funkcję w latach 2008-2016 oraz 2020-2024. Był również prorektorem macierzystej uczelni.

Jest przewodniczącym Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia i Opola oraz przewodniczącym Kolegium Rektorów Uczelni Artystycznych.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl