wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

16°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 09:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Ponad 35 kandydatów na jedno miejsce. To najbardziej oblegane studia we Wrocławiu
Spektakl w szkole teatralnej we Wrocławiu materiał prasowy AST Wrocław
Spektakl w szkole teatralnej we Wrocławiu

To najbardziej oblegany kierunek studiów we Wrocławiu. Na jedno miejsce na Wydziale Aktorskim przypada ponad 35 kandydatów. Sito egzaminacyjne jest bardzo gęste – pierwszy z trzech etapów już w środę.

Reklama

Studia w Akademii Sztuk Teatralnych to, co roku marzenie setek młodych ludzi. Wielu po indeks Wydziału Aktorskiego lub Wydziału Lalkarskiego (kształci aktorów teatru lalek) startuje po wiele razy. W tym rok krok ku wielkiej sławie chce zrobić kolejnych prawie 900 kandydatów. Na obu kierunkach jest po 20 miejsc.

Tłok w kolejce po sławę

Na studia na Wydziale Aktorskim we Wrocławiu zarejestrowało się 711 osób. Natomiast na kierunku „aktorstwo teatru lalek” jest 185 zgłoszeń.

- To liczby porównywalne z liczbą kandydatów w ciągu kilku ostatnich lat – mówi Cecylia Kominiarczyk z Akademii Sztuk Teatralnych we Wrocławiu.

W szkołach teatralnych o przyjęciu na studia decydują egzaminy praktyczne, które mają kilka etapów. Pierwszy to oceny filmów przesłanych przez kandydatów na studia. Na ich podstawie odbywa się pierwsza selekcja chętnych. Kolejny etap polega już na prezentacji na żywo przez komisją egzaminacyjną.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl