wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

15°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 09:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Medycyna na Politechnice? Na Dniu Otwartym kierunku lekarskiego dowiesz się wszystkiego
Trzy młode osoby siedzą na trawie (zdjęcie ilustracyjne) Shutterstock
Trzy młode osoby siedzą na trawie (zdjęcie ilustracyjne)

W czwartek 29 czerwca Politechnika Wrocławska organizuje Dzień Otwarty kierunku lekarskiego. Podczas wydarzenia będzie się można dowiedzieć, jak będą wyglądały studia i jak na nie aplikować. Dzień Otwarty organizowany jest dopiero teraz, ponieważ uczelnia dopiero 19 czerwca otrzymała oficjalną zgodę na prowadzenie tego kierunku.

Reklama

Rekrutacja na kierunek lekarski rozpoczęła się 23 czerwca, czyli ze znacznym opóźnieniem w porównaniu z naborem na inne kierunki. Wynika to z oczekiwania na zgodę uruchomienia nowego, na Politechnice Wrocławskiej, Wydziału Medycznego.

O przyznaniu Politechnice Wrocławskiej zgody na otwarcie nowego kierunku pisaliśmy w czerwcu.

Wykłady podczas Dnia Otwartego

Spotkanie organizowane w czwartek (29 czerwca) będzie okazją do zapoznania się z zasadami rekrutacji, poznania wykładowców i odwiedzenia laboratoriów.

Uczelnia zapowiada wystąpienie prof. Haliny Podbielskiej z Wydziału Podstawowych Problemów Techniki, która opowie o nowych trendach w kształceniu lekarzy również na PWr.

Następnie kardiolog prof. Tomasz Roleder z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu przybliży praktyczną stronę współpracy inżynierów i lekarzy.

Zwiedzanie laboratoriów

Tradycją jest, że podczas Dnia Otwartego osoby zainteresowane studiami oprowadzane są po uczelnianych laboratoriach badawczych. W czwartek PWr pokaże:

  • laboratorium biopomiarów w nanoskali, w którym prowadzone są obecnie badania mikroskopowe tkanek i biomateriałów, badania komórek nowotworowych oraz zmian DNA pod wpływem czynników fizycznych i farmakochemicznych.
  • laboratorium technik pomiarowych optyki biomedycznej, gdzie będzie można przyjrzeć się badaniom związanym z wykorzystaniem technik optycznych do pomiarów różnego rodzaju obiektów biologicznych.

Będzie też można przeprowadzić operację na instruktażowym laparoskopie, wziąć udział w zawodach na prowadzenie resuscytacji na manekinach oraz obejrzeć struktury anatomiczne człowieka dzięki okularom do rozszerzonej rzeczywistości (VR).

Dzień Otwarty kierunku lekarskiego: 29 czerwca od  godz. 10.00 w budynku D-1, pl. Grunwaldzki 13.

Więcej informacji o kierunku lekarskim na PWr oraz rekrutacji znajdziecie na stronie uczelni.

Źródło: materiały prasowe

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl