wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

3°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 21:00

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Już nie Dolnośląska Szkoła Wyższa a Uniwersytet Dolnośląski DWS. We Wrocławiu jest kolejny uniwersytet
Studenci Uniwersytetu Dolnośląskiego DSW we Wrocławiu materiały prasowe Uniwersytetu Dolnośląskiego DSW we Wrocławiu
Studenci Uniwersytetu Dolnośląskiego DSW we Wrocławiu

Od 3 kwietnia we Wrocławiu są dwa nowe uniwersytety: Uniwersytet Dolnośląski DSW i Uniwersytet WSB Merito. Uzyskanie wyższej kategorii przez obie uczelnie było możliwe dzięki działaniom w ramach Federacji Naukowej WSB-DSW.

Reklama

Nowa nazwa Dolnośląskiej Szkoły Wyższej – Uniwersytet Dolnośląski DSW – łączy trzy elementy: nową kategorię uczelni, określenie regionu, w którym działa uczelnia i skrót dotychczasowej nazwy. Nowa nazwa Wyższej Szkoły Bankowej – Uniwersytet WSB Merito – nawiązuje z kolei do słowa meritum, które oznacza sedno i kojarzy się ze skutecznym działaniem (uczelni pisaliśmy już wczoraj).

We wtorek, 4 kwietnia, Federacja WSB-DSW pod względem liczby studentów jest trzecią uczelnią we Wrocławiu, zaraz po Politechnice Wrocławskiej i Uniwersytecie Wrocławskim.

Wysokie wyniki w ośmiu dyscyplinach

Zmiana kategorii ze szkoły wyższej na uniwersytet było możliwe dzięki spełnieniu przez uczelnię wymogów formalnych, czyli uzyskanie kategorii naukowej A+, A albo B+ w co najmniej sześciu dyscyplinach naukowych lub artystycznych oraz zgodę Ministra Edukacji i Nauki. Dolnośląska Szkoła Wyższa otrzymała wysokie wyniki ewaluacji Federacji Naukowej WSB-DSW w ośmiu dyscyplinach.

Zmiana kategorii ze szkoły wyższej na uniwersytet stanowi efekt wieloletnich działań zmierzających do spełnienia kryteriów uczelni uniwersyteckiej oraz inwestowania w rozwój działalności naukowej, doświadczoną kadrę akademicką i rozbudowę infrastruktury. Nadal pozostajemy jednak tą samą praktyczną i przyjazną uczelnią.
dr hab. Sławomir Krzychała, prof. Uniwersytetu DSW, rektor Uniwersytetu Dolnośląskiego DSW

23 kierunki i 93 specjalizacje

Dolnośląska Szkoła Wyższa działa we Wrocławiu od 1997 r. (wówczas jeszcze jako Dolnośląska Szkoła Wyższa Edukacji Towarzystwa Wiedzy Powszechnej). Pierwszymi kierunkami, na których kształciła do poziomu licencjatu, były pedagogika i pedagogika specjalna.

W kolejnych latach uczelnia systematycznie zwiększała liczbę kierunków. Dziś w ofercie są 23 kierunki i 93 specjalności w ramach studiów licencjackich, magisterskich oraz inżynierskich, a także ponad 100 kierunków studiów podyplomowych. Studia organizowane są w trzech trybach: stacjonarnym, niestacjonarnym i hybrydowym.

Nasza społeczność akademicka DSW tworzy to miejsce od 25 lat przez konsekwentną współpracę, wytrwałość i życzliwe przyjęcie każdego, kto dołącza do naszej uczelni. To miejsce powstaje z pasji studentek i studentów, doktorantów, pracowników i nauczycieli akademickich. Rozwijamy się, otwieramy nowe kierunki studiów, podejmujemy coraz to ambitniejsze wyzwania badawcze i organizacyjne.
dr hab. Sławomir Krzychała, prof. Uniwersytetu DSW, rektor Uniwersytetu Dolnośląskiego DSW

Uczelnia dysponuje trzema budynkami, a główna siedziba zlokalizowana jest przy ul. Strzegomskiej 55.

Więcej informacji o zmianie znaleźć można na stronie uczelni.

Źródło: materiały prasowe

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl