wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

4°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 21:00

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Nowy uniwersytet powstał we Wrocławiu! To Uniwersytet WSB Merito. Już mają 20 000 studentów!
Na zdjęciu są studenci i studentki Uniwersytetu WSB Merito we Wrocławiu Uniwersytet WSB Merito
Na zdjęciu są studenci i studentki Uniwersytetu WSB Merito we Wrocławiu

Znana wrocławska uczelnia - Wyższa Szkoła Bankowa - 3 kwietnia 2023 r. stała się uniwersytetem i ma nową nazwę - Uniwersytet WSB Merito we Wrocławiu. To kolejny krok w rozwoju działającej 25 lat, liczącej 20 tys. studentów, najczęściej wybieranej przez kandydatów na studia uczelni niepublicznej na Dolnym Śląsku. Zobacz szczegóły.

Reklama

Wyższa Szkoła Bankowa obchodzi właśnie swój jubileuszowy 25. rok działalności, który zakończy już jako Uniwersytet WSB Merito we Wrocławiu. Uczelnia przeszła długą drogę od powstania w 1998 r. do 3 kwietnia 2023 r., kiedy po spełnieniu warunków formalnych wynikających z ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce, a następnie uzyskaniu zgody Ministra Edukacji i Nauki na użycie słowa uniwersytet w nazwie, stała się uniwersytetem.

Wyższa Szkoła Bankowa zmienia nazwę. To Uniwersytet WSB Merito we Wrocławiu

WSB jest teraz Uniwersytetem WSB Merito, to dla nas wielkie osiągnięcie i radość, ale też naturalny kolejny krok w konsekwentnie prowadzonym rozwoju naszej uczelni
prof. dr hab. inż. Jacek Mercik, rektor Uniwersytetu WSB Merito we Wrocławiu.

 – Czujemy spoczywającą na nas odpowiedzialność i jeszcze większe zobowiązanie wobec studentów, kandydatów, pracowników i całego otoczenia, z którym współpracujemy. Podjęliśmy wysiłek – najpierw powołaliśmy Federację Naukową WSB – DSW a potem rozpoczęliśmy intensywną działalność naukową, która zaowocowała wysokimi wynikami ewaluacji jakości działalności naukowej w 2022 r. Oznacza to, że pomyślnie przeszliśmy ministerialną ocenę prowadzonych badań naukowych i wpływu na otoczenie, w którym funkcjonujemy. Wiemy, że robimy to dobrze, a pragniemy jeszcze lepiej i z pewnością nie spoczniemy na laurach - zapowiada prof. Jacek Mercik.

Skąd nazwa Uniwersytet WSB Merito we Wrocławiu?

Nowa nazwa Merito nawiązuje do słowa meritum, które oznacza sedno, istotę sprawy, kojarzy się ze skutecznym działaniem, co od zawsze charakteryzowało uczelnię. Jednocześnie pozwala lepiej wyrazić szeroki zakres działalności i ofertę kierunków, a te już dawno wyszły poza obszar bankowości, z którym mocno kojarzyła się nazwa Wyższa Szkoła Bankowa.

Obecnie w ofercie wrocławskiego Uniwersytetu WSB Merito znajduje się 12 kierunków studiów I stopnia, w tym m.in. logistyka, bezpieczeństwo wewnętrzne, filologia, informatyka a także dwie tegoroczne nowości – dietetyka oraz media i komunikacja w biznesie. Ponadto uczelnia prowadzi jednolite studia magisterskie na kierunku prawo oraz 7 kierunków studiów magisterskich, a także studia podyplomowe i MBA.

Praktyczność kształcenia i przyjazność organizacji studiów zawsze były i są w centrum naszej uwagi, pod tym względem nic się nie zmienia, student i jego potrzeby są dla nas najważniejsze
dr Tomasz Kopyściański, zastępca kanclerza Uniwersytetu WSB Merito we Wrocławiu.

– To naturalne, że wraz z rozwojem oferty i rozbudową naszej infrastruktury czuliśmy potrzebę lepszego, bardziej adekwatnego wyrażenia siebie. Nowa nazwa na to pozwala i mam nadzieję, że spodoba się naszym studentom, podobnie jak to, że są już studentami uniwersytetu i to uniwersytetu przedsiębiorczego, czyli takiego, który mocno stawia na współpracę z otoczeniem, interdyscyplinarność i kształcenie oparte o przekazywanie praktycznej wiedzy – dodaje dr Tomasz Kopyściański. 

Gdzie jest kampus Uniwersytetu WSB Merito we Wrocławiu? 

Uniwersytet WSB Merito, dawniej Wyższa Szkoła Bankowa, ma swój kampus przy ul. Fabrycznej we Wrocławiu. Właśnie dobiega końca rozbudowa budynku G, dużej inwestycji infrastrukturalnej uczelni, dzięki której będzie posiadać jeden z najnowocześniejszych obiektów dydaktycznych w kraju.

Już dziś mieszczą się w nim specjalistyczne laboratoria i pracownie, a wiele z nich tworzonych jest we współpracy z firmami – liderami różnych branż, którzy aktywnie uczestniczą w kształtowaniu programów nauczania, aby wyposażyć studentów w praktyczną wiedzę i umiejętności pozwalające odnaleźć się na wymagającym rynku pracy.

Uniwersytet WSB Merito we Wrocławiu - najczęściej wybierana uczelnia niepubliczna na Dolnym Śląsku. Ilu kształci studentów? 

Dzięki temu uczelnia wychodzi naprzeciw rosnącemu zainteresowaniu ze strony kandydatów na studia – od lat jest najczęściej wybieraną uczelnią niepubliczną na Dolnym Śląsku, co potwierdza publikowana dorocznie przez Ministerstwo Edukacji i Nauki informacja o wynikach rekrutacji.

Obecnie na dwóch wydziałach – wrocławskim Wydziale Finansów i Zarządzania oraz opolskim Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu WSB Merito we Wrocławiu, studiuje łącznie 20 tys. studentów.

Wyższe Szkoły Bankowe w Gdańsku, Toruniu i Poznaniu, wraz z filiami, również zmieniły się 3 kwietnia na uniwersytety. Razem z działającą w Warszawie Uczelnią WSB Merito tworzą największą grupę uczelni niepublicznych w Polsce.

Źródło: materiały prasowe

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl