wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

24°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 13:45

wroclaw.pl strona główna

Reklama

 1. wroclaw.pl
 2. Akademicki Wrocław
 3. Aktualności
 4. Finał konkursu ,,Wrocław w obiektywie studentów wielu kultur – SHOT! 2023''. Zobacz nagrodzone prace

Finał konkursu ,,Wrocław w obiektywie studentów wielu kultur – SHOT! 2023''. Zobacz nagrodzone prace

Magdalena Pasiewicz,

Uczący się we Wrocławiu studenci i doktoranci z 16 krajów, wzięli udział w konkursie fotograficznym zorganizowanym przez Politechnikę Wrocławską. Tematem przewodnim było pokazanie tego, jak uczestnicy widzą Wrocław. Jury nie miało łatwego zadania przy wyłonieniu laureatów, bo wszystkie prace były niesamowite! Z tych wyróżnionych, najlepszych prac powstała wystawa fotograficzna, którą oglądać można w centrum miasta.

Reklama

Studenci i doktoranci z Bangladeszu, Białorusi, Brazylii, Kanady, Filipin, Francji, Niemiec, Indii, Indonezji, Kenii, Mongolii, Nepalu, Palestyny, Tunezji, Turcji, Ukrainy wzięli udział w zorganizowanym przez uczelnię, z którą na co dzień są związani, czyli Politechnikę Wrocławską konkursie fotograficznym.

Honorowy patronat nad tym wydarzeniem objął prezydent Wrocławia Jacek Sutryk oraz JM Rektor Politechniki Wrocławskiej prof. Arkadiusz Wójs.

„Wrocław w obiektywie studentów wielu kultur – SHOT! 2023”

To kolejna odsłona organizowanego przez wrocławską uczelnię konkursu fotograficznego, w którym udział biorą studenci i doktoranci zagraniczni. Założeniem konkursu jest pokazanie przez uczestników tego, jak wygląda Wrocław w ich oczach.

Uczestnicy pochodzą z różnych części świata i to w całym konkursie było fascynujące, że każdy z nich ma inne spojrzenie na nasze miasto. Mieliśmy trudne zadanie przy ocenie prac, które były po prostu świetne. Dlatego trzecie miejsce zajęły dwie prace.
Marcin Zieliński, wrocławski fotograf i absolwent Politechniki Wrocławskiej, który został zaproszony do Jury konkursowego.

Pracę, która została szczególnie doceniona przez Jury wykonała studentka matematyki stosowanej na Politechnice Wrocławskiej. Zwycięska fotografia przedstawia Ogród Japoński po zmroku. 

- Fotografię wykonałam telefonem komórkowym tuż przed zamknięciem Ogrodu Japońskiego na przerwę zimową pod koniec października. Byłam tam akurat po zmroku i bardzo spodobała mi się gra świateł zapalonych już latarni - opowiadała Yevheniia Volkova podczas oficjalnego otwarcia wystawy i wręczenia nagród.

Laureaci wyłonieni przez Jury konkursu oraz zwycięskie prace:

 • 1 miejsce: Yevheniia Volkova (Ukraina), zdjęcie: Ogród Japoński 

 • 2 miejsce: Ahmet Findik (Turcja), zdjęcie: Grunwaldzki

 • 3 miejsce: Junaid Baloba (Indie), zdjęcie: Centennial Hall

 • 3 miejsce: Joshua Marvin Wyrwol (Niemcy), zdjęcie: Rynek in Colour

Przyznano także Nagrodę Publiczności wyłonioną w na profilu Instagram:

 • Rajiansyah (Indonezja)

Serdecznie gratulujemy!

Nagrodzone zdjęcia oraz wybrane prace spośród wszystkich nadesłanych zostaną zaprezentowane na 2 wystawach pokonkursowych:

 • 24 kwietnia - 7 maja 2023 na ulicy Świdnickiej
 • 15-28 maja 2023 na kampusie PWr.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl