wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-2°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: poniżej normy

Dane z godz. 23:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. AWF Wrocław zmienia nazwę. Patronami uczelni będą Polscy Olimpijczycy
Pracownia badawcza w Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu archiwum AWF Wrocław
Pracownia badawcza w Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu

Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu zmienia nazwę. Uzupełnią ją patroni: Polscy Olimpijczycy.

Reklama

Zabiegi o zmianę nazwy wrocławskiej uczelni trwały rok. Wymagały m.in. przyjęcia odpowiedniej ustawy przez posłów i senatorów i prezydenta RP oraz akceptacji szefostwa Polskiego Komitetu Olimpijskiego i wielu innych instytucji.

Zgoda PKOl. była niezbędną, bo zmiana w nazwie AWF dotyczy przyjęcia za patronów Polskich Olimpijczyków. Formalne nadanie nazwy zaplanowano na 26 września podczas inauguracji roku akademickiego.

- Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że spotyka nas tak wielki zaszczyt, ale zdajemy sobie także sprawę, że jest to wielki obowiązek, związany z upamiętnianiem Polskich Olimpijczyków i popularyzacją ruchu olimpijskiego, z którego zawsze będziemy starali się wywiązywać z należytym zaangażowaniem i szacunkiem – napisano w komunikacie władz Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.

Olimpijczycy absolwenci AWF Wrocław: Kolarze, szczypiorniści, judocy

Wśród absolwentów wrocławskiej Akademii Wychowania Fizycznego jest wielu utytułowanych sportowców, którzy reprezentowali Polskę podczas igrzysk olimpijskich.

Do najbardziej znanych należą: trener Kazimierz Górski, pięściarz Zbigniew Pietrzykowski, strzelcy sportowi Renata Mauer-Różańska i Józef Zapędzki, kolarz Ryszard Szurkowski, judocy Rafał Kubacki, Wiesław Błach, szpadzista Tomasz Motyka.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl