wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław - studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

10°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna

Wyszukiwarka

Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. AWF Wrocław zmienia nazwę. Patronami uczelni będą Polscy Olimpijczycy
Pracownia badawcza w Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu archiwum AWF Wrocław
Pracownia badawcza w Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu

Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu zmienia nazwę. Uzupełnią ją patroni: Polscy Olimpijczycy.

Reklama

Zabiegi o zmianę nazwy wrocławskiej uczelni trwały rok. Wymagały m.in. przyjęcia odpowiedniej ustawy przez posłów i senatorów i prezydenta RP oraz akceptacji szefostwa Polskiego Komitetu Olimpijskiego i wielu innych instytucji.

Zgoda PKOl. była niezbędną, bo zmiana w nazwie AWF dotyczy przyjęcia za patronów Polskich Olimpijczyków. Formalne nadanie nazwy zaplanowano na 26 września podczas inauguracji roku akademickiego.

- Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że spotyka nas tak wielki zaszczyt, ale zdajemy sobie także sprawę, że jest to wielki obowiązek, związany z upamiętnianiem Polskich Olimpijczyków i popularyzacją ruchu olimpijskiego, z którego zawsze będziemy starali się wywiązywać z należytym zaangażowaniem i szacunkiem – napisano w komunikacie władz Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.

Olimpijczycy absolwenci AWF Wrocław: Kolarze, szczypiorniści, judocy

Wśród absolwentów wrocławskiej Akademii Wychowania Fizycznego jest wielu utytułowanych sportowców, którzy reprezentowali Polskę podczas igrzysk olimpijskich.

Do najbardziej znanych należą: trener Kazimierz Górski, pięściarz Zbigniew Pietrzykowski, strzelcy sportowi Renata Mauer-Różańska i Józef Zapędzki, kolarz Ryszard Szurkowski, judocy Rafał Kubacki, Wiesław Błach, szpadzista Tomasz Motyka.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl