11 listopada – zmiana trasy autobusów linii 701

Od 11 listopada 2021 r. (czwartek) zostanie wprowadzona zmiana trasy autobusów linii 701 – zostanie ona przedłużona do przystanku „Hala Stulecia”.

  • autobusy, mpk, wrocław

    fot. ilustracyjna


Podczas prac na torowisku przy ul. Olszewskiego mieszkańcy mogą korzystać z komunikacji zastępczej. Na ich prośbę trasa autobusu 701 zostanie rozszerzona.

Dwutygodniowe wyłączenie torowiska przy ul. Olszewskiego to efekt wcześniej zapowiadanych prac, które zaplanowane zostały pół roku temu. W tym czasie do dyspozycji mieszkańców oddana została komunikacja zastępcza. Teraz przewoźnik informuje o jej rozszerzeniu.

– Decyzja o wydłużeniu trasu autobusu linii 701 wynika ze wsłuchania się w głos mieszkańców – mówi prezes MPK Krzysztof Balawejder. – Mimo ograniczonych zasobów w taborze autobus swoją trasę będzie zaczynał przy przystanku „Hala Stulecia”, a nie jak wcześniej przy „pętli „ZOO”.

Początkowo autobus linii 701 kursował od pętli „ZOO” do przystanku „Bartoszowice”. Od czwartku (11.11) trasa autobusu będzie prowadziła od Hali Stulecia. Umożliwi to bezpośrednią przesiadkę pasażerom z tramwajów linii 1 i 2.

Podczas pras tramwaje linii 1 i 2 zawracają na pętli „ZOO”. Linie 4 i 10 zostały natomiast skrócone do tymczasowej pętli na terenie dawnej zajezdni tramwajowej „Dąbie”.

Powrót torowców na torowisko to efekt wcześniej wypracowanego kompromisu pomiędzy ochroną przyrodniczego dziedzictwa wrocławskiej Wielkiej Wyspy, a koniecznością przeprowadzenia prac. W tym czasie uzupełniony zostanie tłuczeń, a torowisko poddane podbiciu i regulacji.Zgłoś uwagę