wroclaw.pl strona główna
wroclaw.pl strona główna Wydarzenia we Wrocławiu. Sprawdź aktualny kalendarz imprez Wydarzenia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

6°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 04:20

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wydarzenia
  3. Sztuka
  4. OP_Talks. Spotkanie z Angeliką Markul i Jarosławem Lubiakiem

FILTRUJ

RODZAJ

OPIS

3 lipca, o godz. 11.30 organizatorzy zapraszają do Salonu Herz na spotkanie z artystką, Angeliką Markul oraz Jarosławem Lubiakiem, kuratorem wystawy pt. Formuła Czasu. Tuż po spotkaniu przeniesiemy się do galerii, gdzie odbędzie się pierwsze oprowadzanie po wystawie.

Angelika Markul przeniesie nas w niezwykły świat, w którym czas, przestrzeń i historia postrzegane są w sposób odmienny od europejskiego. Poprzez użycie metod naukowych w swoich dziełach artystka nie tylko odtwarza, lecz tworzy nowe historie. Bada tajemnicze zjawiska, zdobywając możliwość odkrycia tego, co jest trudne do spostrzeżenia. Spotkanie będzie okazją do zadania pytań dotyczących nie tylko samej wystawy, ale także projektu, który artystka realizowała w Australii.

Angelika Markul - absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Pięknych w Paryżu w pracowni multimedialnej Christiana Boltanskiego - francuskiego artysty intermedialnego, malarza, twórcy mail artu, filmów i instalacji. Angelika Markul w swoich pracach łączy rzeźby i obrazy wideo z instalacjami, by zabrać odbiorcę do nieznanych i nieodkrytych miejsc znajdujących się pomiędzy fikcją, a rzeczywistością. Do najbardziej uznanych wystaw Angeliki Markul można zaliczyć „Nów” w Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu (Toruń, 2009), „Terre de Départ” w Palais de Tokyo (Paryż, 2014) oraz „To, co stracone, jest na początku” w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski (Warszawa, 2016).

Laureatka Sam Art Projects (2012), Coal Prize (2016) oraz Maïf Prize (2017). Pracuje i żyje pomiędzy Warszawą, a Paryżem. Jarosław Lubiak - kurator, krytyk sztuki oraz autor publikacji i tekstów krytycznych. Był kuratorem m.in. wystaw: „To, co stracone, jest na początku” w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski (Warszawa, 2016), „Polska sztuka współczesna w kontekście globalnym” w National Art Museum of China (Pekin, 2015), „Korespondencje. Sztuka Nowoczesna i uniwersalizm” z Małgorzatą Ludwisiak w Muzeum Sztuki w Łodzi (Łódź, 2012-2013).

Obecnie pracuje w Akademii Sztuki w Szczecinie. Zajmuje się przekształceniami sztuki współczesnej i historią sztuki XX w. w relacji z aktualną filozofią oraz w odniesieniu do przemian polityczno-społeczno- ekonomicznych w szczególności do transformacji sfery publicznej.

Organizator: OP ENHEIM 

Miejsce

ZDJĘCIA

Zobacz także