wroclaw.pl Zielony Wrocław - środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 20°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Zielony odkrywca

Bartosz Moch,
Park Szczytnicki
Park Szczytnicki

Przyroda od zawsze towarzyszyła ludziom. Każdy z nas doskonale pamięta zapach wiosny, pierwsze przebiśniegi i wesołe poranne trele ptaków. Spacery po parkach w ciepłe letnie poranki przywołują wspomnienia – pogoń za motylami, obserwacje młodych kaczuszek. Jaką wiec rolę odgrywa przyroda w naszym życiu i co o niej wiemy?

Reklama

Ostatnie kilkadziesiąt lat przyniosło radykalną zmianę sposobu w jaki człowiek widzi, rozumie i doświadcza przyrody. Z jednej strony, jesteśmy coraz bardziej świadomi zagrożeń dla środowiska naturalnego – ocieplenia klimatu, topnienia lodowców, zanieczyszczenia powietrza, zmniejszania bioróżnorodności, ale z drugiej strony nasz kontakt i relacja z naturą są coraz słabsze. Współczesne dzieci mają dużą wiedzę np.: o australijskich lasach deszczowych czy też puszczy amazońskiej, a często nie chodziły po lesie w swojej okolicy.

A przecież Wrocław jest miastem o wyjątkowej różnorodności krajobrazów począwszy od dolin rzek małych, średnich i dużych, każdej o odmiennym charakterze i „osobowości”, rozległych terenów parkowych, poprzez ogrody przydomowe i działkowe a na lasach kończąc.

Bogactwo form przyrody stanowi niezaprzeczalny walor naszego Wrocławia, dlatego zapraszamy Państwa do nowego cyklu „Zielony Odkrywca”. Informacjami na tej stronie chcemy zachęcić mieszkańców do odwiedzenia ciekawych przyrodniczo miejsc we Wrocławiu oraz prowadzenia własnych obserwacji.

Czekamy na Państwa relacje pod adresem: [email protected] z dopiskiem „Zielony odkrywca”.

Posłuchaj podcastu

Reklama
Zobacz więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl