wroclaw.pl strona główna Zielony Wrocław – środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-2°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 07:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Zielony Wrocław
  3. Aktualności
  4. Na Hubskiej powstanie „zielony” budynek [WIZUALIZACJE]

Na Hubskiej powstanie „zielony” budynek [WIZUALIZACJE]

wizualizacja inwestor
wizualizacja

Wrocławskie Inwestycje ogłosiły przetarg na modernizację gminnego budynku przy ul. Hubskiej. Powstanie tam wzorcowy obiekt oparty o najnowsze standardy budownictwa ekologicznego. Będzie miał zielony dach i panele słoneczne.

Reklama

Chodzi o przebudowę zespołu dwóch budynków magazynowo-biurowych zlokalizowanych przy ul. Hubskiej 8-16. W ramach inwestycji mają zostać zmodernizowane i dostosowane do potrzeb administracji samorządowej i jednostek Urzędu Miejskiego. Inwestycja będzie realizowana w momencie pozytywnego zakończenia procedur związanych z dofinansowaniem zadania ze środków UE, ale już same plany wyglądają imponująco.

Ma być komfortowo dla mieszkańców, którzy odwiedzą urząd, wzorcowo, zielono i ekologicznie. Wykonawca będzie musiał wymienić stolarkę okienną i drzwiową w standardzie, jak dla budynku zeroenergetycznego, docieplić ściany, wymienić dach i zastosować rozwiązania takie, jak dla dachu zielonego.

 wizualizacje

 - Budynek będzie wyposażony w regulowane żaluzje aby z łatwością kontrolować nasłonecznienie. Zostanie uzbrojony w system gromadzenia wody opadowej i jej powtórne wykorzystywanie – wylicza Marek Szempliński z Wrocławskich Inwestycji.

Na dachu oprócz zielonych powierzchni zostaną zainstalowane również panele słoneczne, pod ziemią znajdzie się głębinowa pompa ciepła. Specjalne instalacje zapewnią pełną kontrolę parametrów budynku takich, jak temperatura, wilgotność, nasłonecznienie. Na elewacjach będzie dużo przeszkleń a gdzieniegdzie zielone ściany. Zmienią się również tereny wokół. Będzie dużo zieleni, oświetlenie zewnętrzne, mała architektura (parkingi rowerowe, ławki, kosze). Powstanie parking dla aut.

Koszt inwestycji szacuje się na 15 milionów złotych. Ze środków unijnych ma pochodzić 11 milionów zł. Przebudowa ma trwać około 17 miesięcy. Inwestycja będzie oparta o najnowsze standardy budownictwa ekologicznego.

Czytaj więcej: Wrocław na zielono 

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl