wroclaw.pl strona główna Zielony Wrocław – środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-1°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 03:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Zielony Wrocław
  3. Aktualności
  4. Zielona energia dla urzędu i jednostek miejskich

Zielona energia dla urzędu i jednostek miejskich

fot.pixabay/pexels fot.pixabay/pexels
fot.pixabay/pexels

Wrocław podjął kolejne działania w celu ochrony powietrza. Urząd Miejski Wrocławia wraz z jednostkami miejskimi i spółkami stworzył grupę w celu wspólnego kupna energii elektrycznej. Ma być ze źródeł odnawialnych.

Reklama

Grupę zakupową tworzy 281 jednostek – Urząd Miejski Wrocławia, spółki, jednostki kultury, centra zdrowia, szkoły, przedszkola i inne jednostki oświaty, które posiadają w sumie 3458 punktów poboru energii elektrycznej (liczników).

Całość energii, która będzie zużywana w 2017 roku przez miejskie jednostki wchodzące w skład naszej grupy zakupowej będzie pochodzić z odnawialnych źródeł energii. Osiągnęliśmy to dzięki wprowadzeniu w zapisy przetargowe dodatkowej punktacji dla dostawców, którzy udowodnią, że dostarczana przez nich energia pochodzi ze źródeł odnawialnych. Gdyby w obecnym postępowaniu przetargowym energia dla Wrocławia (tak jak to było w latach ubiegłych) pochodziła ze źródeł konwencjonalnych (paliwa kopalne), ilość CO2 wytworzonego przy jej produkcji wyniosłaby ok. 165 tys. ton CO2.  

Dzięki skierowaniu popytu na „zieloną energię” Urząd Miejski Wrocławia i jednostki korzystają z ekologicznych źródeł i przyczyniają się do ograniczenia emisji CO2 o ok. 165 tys. ton.  

Przetarg na zakup energii został rozstrzygnięty. Był prowadzony w trybie nieograniczonym, z podziałem na 3 specjalistyczne zadania: taryfy oświetleniowe, taryfa B23 i pozostałe taryfy. Najkorzystniejsze oferty złożył TAURON Sprzedaż sp. z o.o. (1 zadanie) oraz ENERGA OBRÓT S.A. (zadanie 2 i 3).fot. fot.pixabay/pexels

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl