wroclaw.pl strona główna Zielony Wrocław – środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-4°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: niekorzystna

Dane z godz. 00:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Zielony Wrocław
  3. Aktualności
  4. Wrocławskie dzieci uczą segregować śmieci – gala [ZDJĘCIA]

Wrocławskie dzieci uczą segregować śmieci – gala [ZDJĘCIA]

Uczestnicy pikniku ekologicznego w Parku Staromiejskim Jarek Ratajczak
Uczestnicy pikniku ekologicznego w Parku Staromiejskim

Zakończyła się XII edycja projektu ekologicznego „Wrocławskie dzieci uczą segregować śmieci”, który od 2004 r. realizowany jest we wrocławskich szkołach pod patronatem Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Reklama

Barwny korowód, występy przedszkolaków i uczniów oraz liczne warsztaty dla najmłodszych – blisko 1000 dzieci uczestniczyło w poniedziałek, 22 maja 2017 r., w gali finałowej projektu ekologicznego zorganizowanego w parku Staromiejskim.

Marysia, Victoria i Oliwia razem ze swoją wychowawczynią Grażyną Łoziak (na zdjęciu) przyjechały do parku Staromiejskiego ze Szkoły Podstawowej nr 95. Podczas gali finałowej projektu ekologicznego „Wrocławskie dzieci uczą segregować śmieci” m.in. malowały płócienne torby na zakupy.

– Taka torba jest ekologiczna, bo można ją wziąć na zakupy wiele razy – mówi Marysia, a Victoria i Oliwia dodają: – To fajna nauka ekologii, a dodatkowo, na festynie, zbieramy punkty i będą nagrody.

– W gali uczestniczymy po raz drugi. Co roku jest tu coś nowego i atrakcyjnego dla dzieci. W szkole, w klasach trzecich, o ekologii mówimy na edukacji polonistycznej. Efekty są takie, że to dzieci w domu pilnują rodziców, by np. segregowali śmieci – mówi Grażyna Łoziak, nauczycielka w Szkole Podstawowej nr 95 we Wrocławiu.

– Projekt wymyśliliśmy przed 17 laty. W tym roku uczestniczy w nim 50 wrocławskich placówek. Na gali w parku mamy prawie 1000 dzieci – wylicza Małgorzata Szafoni-Chorybińska, dyr. Zespołu Szkół nr 24 we Wrocławiu.

Wrocławskie dzieci uczą ekologii

22 maja 2017 r. (poniedziałek) w Ogrodzie Staromiejskim podsumowano tegoroczną edycję, podczas uroczystej gali finałowej. Wydarzenie rozpoczęło się o godz. 11.00 radosnym przemarszem Ekoludków. Później na scenie zaprezentowały się zespoły dziecięce. W Ogrodzie pojawiły się stoiska ekologiczne i wystawa plenerowa, odbyły się warsztaty przyrodnicze, nie zabrakło zabaw i konkursów dla najmłodszych.

W tegorocznej edycji projektu hasło przewodnie brzmiało: „Jak racjonalnie i rozsądnie zagospodarowywać odpady”. Jej celem było uświadomienie dzieciom i młodzieży problemu nadmiernej ilości odpadów.

– Uczyliśmy, jak umiejętnie segregować odpady, zachęcaliśmy do ponownego wykorzystanie surowców wtórnych. Kształtowaliśmy postawę ekologiczną, wskazując na mądre i rozsądna działania na rzecz ochrony środowiska. W tym roku w projekcie udział wzięło 50 wrocławskich placówek oświatowych – mówią organizatorzy.

Realizacja zadań była możliwa dzięki wsparciu i zaangażowaniu instytucji i partnerów projektu: Ekosystemu, Straży Miejskiej, Fundacji Reckal, Grupie Ratownictwa Medycznego PCK. MDK im. Mikołaja Kopernika. 

Program gali znajdziecie TUTAJ.

Galeria

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl