wroclaw.pl strona główna Zielony Wrocław – środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-4°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: niekorzystna

Dane z godz. 01:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Zielony Wrocław
  3. Aktualności
  4. Wrocław Zbiera Kartoniki

Wrocław Zbiera Kartoniki

wizualizacja UM Wrocławia
wizualizacja

9 i 10 grudnia 2016 r. w HUMANITARIUM Ogrodach Doświadczeń odbędzie się wyjątkowa akcja dla szkół i mieszkańców Wrocławia i okolic. W ramach wydarzenia zaprosimy wrocławian na wiele atrakcji, między innymi: bezpłatne oglądanie interaktywnych wystaw, rodzinny piknik ekologiczny, warsztaty.

Reklama

Podczas akcji będzie bardzo wesoło i pouczająco! Zapewnimy atrakcje dla każdego, niezależnie od wieku. A wszystko po to, aby więcej zużytych opakowań, w szczególności tych po płynnej żywności trafiało do recyklingu. W papierniach można bowiem odzyskać papier z kartoników, a włókna celulozowe przetworzyć aż siedmiokrotnie. W ten sposób gromadzimy mniej śmieci i oszczędzamy drzewa (do wyprodukowania „od nowa” 1 tony papieru trzeba bowiem ściąć aż 17 drzew).

Chcemy, aby każdy wrocławianin w czasie akcji mógł w niej znaleźć coś dla siebie. Zaplanowaliśmy atrakcje dla szkół – konkurs na ekologiczny FlashMob, który trwa do końca listopada. Jego zwieńczeniem będzie koncert zespołu Recycling Band (który zagra dla zwycięskich grup), warsztaty tworzenia instrumentów z odpadów oraz atrakcyjne nagrody indywidualne. Dodatkowo młodzież będzie miała możliwość bezpłatnego odwiedzenia wystaw: „Odnawialne Źródła Energii” z częścią fizyczno-optyczną oraz „Recykling opakowań” 9 grudnia od 9.30 do 17.30. Grupy szkolne muszą się jedynie zarejestrować telefonicznie w HUMANITARIUM pod numerem telefonu: 71 734 70 00.

Natomiast wszystkich mieszkańców, w tym dzieci od lat 3, zapraszamy na wielki piknik ekologiczny pod dachem w HUMANITARIUM w sobotę, 10 grudnia 2016 r. od 10.00 do 18.00.

W programie, poza możliwością bezpłatnego odwiedzenia wystaw, wiele atrakcji dla dzieci.

Wielki piknik ekologiczny w HUMANITARIUM

Wielki piknik ekologiczny w HUMANITARIUM

Piknik / Dla dzieci / Dla wszystkich / Dla rodziców
Termin 10 grudnia 2016 od 10:00 do 18:00

Miejsce Humanitarium – Ogrody Doświadczeń

Zobacz

Akcja nie odbyłaby się bez zaangażowania Centrum Nauki HUMANITARIUM Ogrodów Doświadczeń, będącego departamentem edukacyjnym Wrocławskiego Centrum Badań EIT+, w którym odbędzie się akcja. Więcej o akcji na www.zbierajkartoniki.pl.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl