wroclaw.pl Zielony Wrocław - środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 31°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Wrocław zamyka bramy dla cyrków ze zwierzętami

Po spotkaniu ekologów z prezydentem Wrocławia Rafałem Dutkiewiczem mamy dobrą wiadomość dla miłośników zwierząt. Na mocy zarządzenia prezydenta od dziś nie będzie już dzierżawienia gruntów miejskich na potrzeby pokazów tresury zwierząt.

Reklama

Oznacza to, że na terenach należących do gminy nie znajdzie się miejsce dla cyrków, w których tresowane są jakiekolwiek zwierzęta - czy to są konie, psy czy tygrysy. Osobno miasto podejdzie do sprawy terenów, które do gminy nie należą, a znajdują się w granicach Wrocławia. W tych kwestiach zostanie przygotowana uchwała nakazująca przestrzeganie rygorów bezpieczeństwa mieszkańców Wrocławia praktycznie eliminująca możliwości pojawienia się cyrków ze zwierzętami we Wrocławiu.

Decyzja podjęta przez prezydenta jest wynikiem między innymi apelu społecznego, który podpisały tysiące mieszkańców miasta. Ostatnią osobą, która podpisała się pod apelem do prezydenta Wrocławia o zamknięcie miasta dla widowisk opartych na tresurze zwierząt, był sam prezydent Wrocławia, Rafał Dutkiewicz.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Zobacz więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl