wroclaw.pl Zielony Wrocław - środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 26°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Wrocław nie marnuje. Podziel się książkami, płytami, filmami

Magdalena Talik,

W trzech budynkach Urzędu Miejskiego od poniedziałku można, korzystając ze specjalnych regałów, zostawić dla innych przeczytane przez nas książki, przesłuchane płyty, obejrzane filmy, którymi chcemy się podzielić z innymi, a przy okazji zabrać też coś dla siebie. To pilotażowe działanie w ramach kampanii społecznej „Wrocław nie marnuje”.

Reklama

Wszystko zaczęło się od jednego regału przy Wydziale Kultury, gdzie, wówczas tylko urzędnicy, mogli się „poczęstować” książkami i płytami.

Pomysł się spodobał, a od poniedziałku 20 stycznia, za sprawą Departamentu Zrównoważonego Rozwoju, specjalne dropboxy znajdziemy w budynkach Urzędu Miejskiego w widocznych, łatwo dostępnych miejscach:

We wszystkich szafkach swoje nowe życie znajdą skarby, których już nie potrzebujemy, ale wiemy, że są ciekawe i wartościowe, a nie mamy sumienia ich wyrzucać. Oddając książki, płyty CD albo DVD na półki, przekazujemy je dalej tym, którzy z nich skorzystają. Sami także możemy, przynosząc coś własnego, zabrać rzecz pozostawioną przez kogoś na oznaczonych regałach.

Program jest pilotażowy, ale jeśli się przyjmie, mogą z niego skorzystać inni. Na razie wydzielenie miejsca na umieszczenie regału zależy od dobrej woli zarządców budynków, ale potencjalnie własnego dropboxa mają szansę posiadać też inne budynki urzędu. 

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Zobacz więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl