wroclaw.pl strona główna Zielony Wrocław – środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-4°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: niekorzystna

Dane z godz. 00:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Zielony Wrocław
  3. Aktualności
  4. Wrocław nie marnuje. Podziel się książkami, płytami, filmami

W trzech budynkach Urzędu Miejskiego od poniedziałku można, korzystając ze specjalnych regałów, zostawić dla innych przeczytane przez nas książki, przesłuchane płyty, obejrzane filmy, którymi chcemy się podzielić z innymi, a przy okazji zabrać też coś dla siebie. To pilotażowe działanie w ramach kampanii społecznej „Wrocław nie marnuje”.

Reklama

Wszystko zaczęło się od jednego regału przy Wydziale Kultury, gdzie, wówczas tylko urzędnicy, mogli się „poczęstować” książkami i płytami.

Pomysł się spodobał, a od poniedziałku 20 stycznia, za sprawą Departamentu Zrównoważonego Rozwoju, specjalne dropboxy znajdziemy w budynkach Urzędu Miejskiego w widocznych, łatwo dostępnych miejscach:

  • przy ul. Bogusławskiego 8-10 (na parterze, obok windy), 
  • przy ul. Świdnickiej 53 (na parterze, obok windy)
  • przy ul. G. Zapolskiej 4 (na III piętrze, przy Wydziale Kultury, można wjechać windą).

We wszystkich szafkach swoje nowe życie znajdą skarby, których już nie potrzebujemy, ale wiemy, że są ciekawe i wartościowe, a nie mamy sumienia ich wyrzucać. Oddając książki, płyty CD albo DVD na półki, przekazujemy je dalej tym, którzy z nich skorzystają. Sami także możemy, przynosząc coś własnego, zabrać rzecz pozostawioną przez kogoś na oznaczonych regałach.

Program jest pilotażowy, ale jeśli się przyjmie, mogą z niego skorzystać inni. Na razie wydzielenie miejsca na umieszczenie regału zależy od dobrej woli zarządców budynków, ale potencjalnie własnego dropboxa mają szansę posiadać też inne budynki urzędu. 

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl