wroclaw.pl Zielony Wrocław - środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 30°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Trwa kampania „Wrocław Dba o Klimat”

Redakcja www.wroclaw.pl,

„Wrocław Dba o Klimat” to warsztaty oraz wykłady skupione na temacie adaptacji do zmian klimatu oraz rozwijaniu wrażliwości na problemy związane z jego zmianami. Kampania przeprowadzana jest przez organizacje pozarządowe w otwartej przestrzeni Wrocławia, klubach seniora, szkołach, placówkach oświatowych i kulturalnych.

Reklama

Jest to zadanie publiczne realizowane przez Dolnośląski Klub Ekologiczny oraz Fundację  EkoRozwój od września do grudnia 2019 r. Kampania jest skierowana do szerokiego grona mieszkańców Wrocławia.

– Takie działania mają istotny wpływ na kształtowanie ekologicznych zachowań przyjaznych środowisku oraz służą upowszechnianiu wiedzy na temat działań mitygacyjnych i adaptacyjnych wobec zachodzących zmian klimatu – podkreślają pracownicy Biura Ochrony Przyrody i Klimatu UMW.

Harmonogram jest publikowany w kalendarzu EkoCentrum Wrocław, a także na profilach prowadzonych przez Fundację EkoRozwoju i Młodzieżowy Strajk Klimatyczny.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Zobacz więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl