wroclaw.pl strona główna Zielony Wrocław – środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

0°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 14:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Zielony Wrocław
  3. Aktualności
  4. Trwa kampania „Wrocław Dba o Klimat”

„Wrocław Dba o Klimat” to warsztaty oraz wykłady skupione na temacie adaptacji do zmian klimatu oraz rozwijaniu wrażliwości na problemy związane z jego zmianami. Kampania przeprowadzana jest przez organizacje pozarządowe w otwartej przestrzeni Wrocławia, klubach seniora, szkołach, placówkach oświatowych i kulturalnych.

Reklama

Jest to zadanie publiczne realizowane przez Dolnośląski Klub Ekologiczny oraz Fundację  EkoRozwój od września do grudnia 2019 r. Kampania jest skierowana do szerokiego grona mieszkańców Wrocławia.

– Takie działania mają istotny wpływ na kształtowanie ekologicznych zachowań przyjaznych środowisku oraz służą upowszechnianiu wiedzy na temat działań mitygacyjnych i adaptacyjnych wobec zachodzących zmian klimatu – podkreślają pracownicy Biura Ochrony Przyrody i Klimatu UMW.

Harmonogram jest publikowany w kalendarzu EkoCentrum Wrocław, a także na profilach prowadzonych przez Fundację EkoRozwoju i Młodzieżowy Strajk Klimatyczny.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl