wroclaw.pl strona główna Zielony Wrocław – środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-4°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: niekorzystna

Dane z godz. 00:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Zielony Wrocław
  3. Aktualności
  4. Wiosenne porządki we Wrocławiu

Wiosenne porządki we Wrocławiu

6 marca rozpoczęło się kolejne zamienne sprzątanie jezdni. Działania będą prowadzone na wszystkich jezdniach z nawierzchnią utwardzoną, które mogą być zamiatane mechanicznie. W przypadku wystąpienia ujemnych temperatur wykonawcy powrócą do zimowego utrzymania dróg.

Reklama

Po zakończeniu sezonu zimowego, od 1 kwietnia, jezdnie będą doczyszczane w technologii pozimowej z nadmiernej ilości kruszywa i błota, a od 1 maja będą już sprzątane z częstotliwością przewidzianą dla sezonu letniego.

Włączając się w walkę o lepszą jakość powietrza Ekosystem od maja do października będzie polewać jezdnie, szczególnie w okresach upałów, kiedy jakość powietrza może się pogorszyć.

Ponadto, stałym sprzątaniem objęte są: przystanki, chodniki, ciągi pieszo-rowerowe, ścieżki rowerowe, parkingi, przejścia podziemne, zieleńce, wydzielone torowiska i pętle. Do stałych obowiązków należy także opróżnianie koszy na odpady, które znajdują się w pasie drogowym. Na przełomie marca i kwietnia kosze na śmieci zostaną również umyte.

Tak jak w poprzednich latach, w okresie letnim (od kwietnia do października), Ekosystem ustawi co najmniej 88 koszy na odpady na wałach przeciwpowodziowych. Natomiast interwencyjne sprzątanie pasa drogowego, ogólnodostępnych terenów gminnych, a także usuwanie nielegalnych wysypisk, prowadzone jest na bieżąco.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl