wroclaw.pl Zielony Wrocław - środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 20°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Wielkie sadzenie roślin cebulowych we Wrocławiu

Kilka tysięcy roślin cebulowych zostanie zasadzonych we Wrocławiu aby na wiosnę miasto było jeszcze bardziej kolorowe.

Reklama

Za oknem już pierwsze przymrozki, to oznacza że zima jest już blisko. Do najbardziej kolorowej i wyczekiwanej pory roku - wiosny pozostało jeszcze sporo czasu. Ale miasto nie próżnuje i przez cały pierwszy tydzień listopada będzie sadzić rośliny cebulowe we wrocławskich parkach, na skwerach i zieleńcach. Do tej pory każdej wiosny witało nas ponad 150 tys. krokusów wzdłuż ciągów komunikacyjnych m.in. na ul. Na Ostatnim Groszu, Lotniczej, Karkonoskiej, pl. Strzegomskim, czy zieleńcach na Starym Mieście.  

W tym roku Zarząd Zieleni Miejskiej posadzi ponad 2 tys. mieszanek roślin cebulowych: krokusy, żonkile, tulipany. Wiosną zakwitną na pl. Kościuszki, na skwerze św. O. Damian de Veuster, na zieleńcu przy pl. św Mikołaja, na zieleńcu przy pl. Legionów, na pl. Powstańców Wielkopolskich, w Parku Szczytnickim, na Rondzie Klecina, na Rondzie Gajowicka-Orla, przy Swobodnej, przy Waligórskiego, w Parku Grabiszyńskim, w Parku Langiewicza, na zieleńcu Anielewicza.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Zobacz więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl