wroclaw.pl strona główna Zielony Wrocław – środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

0°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 14:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Zielony Wrocław
  3. Aktualności
  4. Źródła informacji na temat jakości powietrza we Wrocławiu
Panorama Wrocławia www.wroclaw.pl
Panorama Wrocławia
Reklama

Celem opracowania (do pobrania poniżej) jest weryfikacja źródeł informacji na temat jakości powietrza we Wrocławiu pod kątem oceny jej jakości i przydatności do określania krótkoterminowych działań prowadzących do jego poprawy. Ponadto w ramach opracowania w oparciu o pomiary referencyjne i techniki modelowania, zostały przeanalizowane epizody wysokich stężeń zanieczyszczeń wraz z określeniem udziałów poszczególnych źródeł.

– Analiza wykonana w niniejszym opracowaniu wskazała szereg źródeł informacji o jakości powietrza we Wrocławiu. Najlepsze odzwierciedlenie stanu jakości powietrza dają pomiary wykonywane metodyką referencyjną. Ze względu na swa niepewność, pozostałe źródła nie są odpowiednie do podejmowania na ich podstawie przez miasto Wrocław działań krótkoterminowych skutkujących wysokimi kosztami ekonomicznymi. Równocześnie można te źródła wykorzystać do budowy miejskiego systemu prognoz dającego władzom lokalnym możliwość szacowania wpływu podejmowanych przez nich działań na rzecz poprawy jakości powietrza – informują autorzy opracowania.

Czytaj także: Wrocławski Program Antysmogowy – nowe elementy

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl