wroclaw.pl strona główna Zielony Wrocław – środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-2°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 07:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Zielony Wrocław
  3. Aktualności
  4. W parku Szczytnickim zasadzono młode dęby [ZDJĘCIA]

Młode drzewa wyhodowane z sadzonek pochodzących z legendarnych dębów: „Bartek”, „Chrobry” i Maciek” zasadzono właśnie w parku Szczytnickim. Mają upamiętniać 100-lecie odzyskania niepodległości i setną rocznicę powstania Związku Leśników Polskich.

Reklama

Dokładnie w samo południe na skwerku przy skrzyżowaniu ul. Mickiewicza i Kopernika w parku Szczytnickim zasadzono trzy młode i wyjątkowe dęby. W uroczystościach oprócz leśników brali udział wiceprezydenci Wrocławia: Maciej Bluj i Adam Grehl, przedstawiciele Zarządu Zieleni Miejskiej oraz Biura Ochrony Przyrody i Klimatu UM.

Młode drzewa to niezwykłe okazy, bo pochodzą od trzech najsłynniejszych dębów w Polsce, które były świadkami wielowiekowej historii naszego kraju. Mowa o dębie „Bartek” rosnącym na terenie Nadleśnictwa Zagnańsk, „Chrobrym” z Nadleśnictwa Szprotawa i „Maciek” z Nadleśnictwa Bolesławiec.

– Wyhodowanie sadzonek z tych potężnych i wiekowych dębów było nie lada wyzwaniem z użyciem najnowszych technologii – zdradzają leśnicy.

Teraz ich potomkowie będą dorastać we wrocławskim parku Szczytnickim. Akcja ma upamiętniać 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości i setną rocznicę powstania Związku Leśników Polskich, który był inicjatorem akcji.

Galeria

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl