wroclaw.pl Zielony Wrocław - środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 13°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

W parku Szczytnickim zasadzono młode dęby [ZDJĘCIA]

Janusz Krzeszowski,

Młode drzewa wyhodowane z sadzonek pochodzących z legendarnych dębów: „Bartek”, „Chrobry” i Maciek” zasadzono właśnie w parku Szczytnickim. Mają upamiętniać 100-lecie odzyskania niepodległości i setną rocznicę powstania Związku Leśników Polskich.

Reklama

Dokładnie w samo południe na skwerku przy skrzyżowaniu ul. Mickiewicza i Kopernika w parku Szczytnickim zasadzono trzy młode i wyjątkowe dęby. W uroczystościach oprócz leśników brali udział wiceprezydenci Wrocławia: Maciej Bluj i Adam Grehl, przedstawiciele Zarządu Zieleni Miejskiej oraz Biura Ochrony Przyrody i Klimatu UM.

Młode drzewa to niezwykłe okazy, bo pochodzą od trzech najsłynniejszych dębów w Polsce, które były świadkami wielowiekowej historii naszego kraju. Mowa o dębie „Bartek” rosnącym na terenie Nadleśnictwa Zagnańsk, „Chrobrym” z Nadleśnictwa Szprotawa i „Maciek” z Nadleśnictwa Bolesławiec.

– Wyhodowanie sadzonek z tych potężnych i wiekowych dębów było nie lada wyzwaniem z użyciem najnowszych technologii – zdradzają leśnicy.

Teraz ich potomkowie będą dorastać we wrocławskim parku Szczytnickim. Akcja ma upamiętniać 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości i setną rocznicę powstania Związku Leśników Polskich, który był inicjatorem akcji.

Galeria

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Zobacz więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl