wroclaw.pl strona główna Zielony Wrocław – środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-4°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: niekorzystna

Dane z godz. 00:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Zielony Wrocław
  3. Aktualności
  4. Rusza nabór do programu usuwania azbestu w 2020 roku - złóż wniosek

Można już składać deklaracje przystąpienia do programu usuwania azbestu w 2020 roku. Mieszkańcy mogą uzyskać nawet 100% dofinansowania na cały proces. Wnioski można składać do 31 stycznia.

Reklama

Zgodnie z obowiązującym prawem, wyroby azbestowe mogą być wykorzystywane najpóźniej do końca 2032 r. Obowiązek ich usunięcia spoczywa na właścicielach nieruchomości. Koszty zadań związanych z wymianą wyrobów azbestowych na bezazbestowe powinny być pokrywane przez właścicieli obiektów. Istnieje jednak możliwość uzyskania wsparcia finansowego na prace związane demontażem, transportem i unieszkodliwieniem materiałów zawierających szkodliwe włókna w ramach miejskiego programu usuwania azbestu.

Mieszkańcy mogą uzyskać nawet 100% dofinansowania na cały proces. Wsparcie finansowe nie obejmuje wydatków związanych z zastąpieniem usuniętych wyrobów zawierających azbest wyrobami bezazbestowymi ani refinansowania wydatków poniesionych wcześniej na takie działania.

– Osoby zainteresowane dofinansowaniem mogą złożyć deklarację przystąpienia do programu w Wydziale Środowiska i Rolnictwa do 31 stycznia 2020 roku – mówi Małgorzata Demianowicz, dyrektor wydziału.

W latach 2012-2019 w ramach programu usunięto z terenu Wrocławia 1,064 tys. ton wyrobów azbestowych. Do usunięcia jest jeszcze ok. 2,8 tys. ton wyrobów tego typu.

Przyjmowanie wniosków

Deklaracje i wymagane załączniki należy przesłać na adres:Wydział Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego Wrocławia, ul. Hubska 8-16, 50-502 Wrocław lub złożyć bezpośrednio w BOK 5 (sala na parterze) lub sekretariacie Wydziału w pokoju nr 127.

Wymagane dokumenty - pobierz 

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl