wroclaw.pl strona główna Zielony Wrocław – środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

4°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 15:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Zielony Wrocław
  3. Aktualności
  4. Ukończyłeś studia przyrodnicze i chcesz pracować w zawodzie? Zarząd Zieleni Miejskiej szuka pracowników
Miejska zieleń źródło: ZZM
Miejska zieleń

Ukończenie studiów przyrodniczych kojarzy się często z wyprowadzką na wieś, a tymczasem absolwenci ogrodnictwa, architektury krajobrazu, kształtowania terenów zieleni i innych pokrewnych kierunków mogą znaleźć pracę we Wrocławiu. Zatrudnienie oferuje Zarząd Zieleni Miejskiej. – To wymagająca praca, ale satysfakcja gwarantowana co roku – zachwalają miejscy ogrodnicy.

Reklama

Praca wśród zieleni to marzenie wielu miłośników przyrody. Jednak do tego potrzebna jest specjalistyczna wiedza, dlatego poszukiwania dotyczą absolwentów określonych kierunków studiów. Wiadomo bowiem, że zieleń musi być ciągle doglądana i pielęgnowana, a nadanie określonego jej kształtu wymaga jeszcze większego wysiłku.

– Nasze ogłoszenia dotyczą „referentów”, „inspektorów” „specjalistów”, itp. Kojarzy to się z pracą za biurkiem i stukaniem w klawiaturę. Jednak duża część naszej pracy odbywa się w terenie, czyli rzeczywiście wśród zieleni – mówi rzecznik Zarządu Zieleni Miejskiej, Marek Szempliński.

Czytaj też: Miasto zazieleni kolejne place w centrum

Są to bardzo odpowiedzialne zajęcia wymajające dużej wiedzy, a nierzadko także umiejętności pracy w zespole.

– Przykładowo „samodzielny referent do spraw placów zabaw”. Stanowisko nie dość, że związane jest z bezpieczeństwem naszych mieszkańców, to jeszcze wpływa na kształtowanie miejskiej przestrzeni. A do tego dochodzą dokumenty, które na bieżąco trzeba wypełniać – tłumaczy Marek Szempliński.

źródło: ZZM we Wrocławiu

Warto podkreślić, że ZZM nie szuka osób, które będą kosiły, sadziły, pieliły,  przystrzygały rośliny i naprawiały karuzele w parkach i na skwerach.

– Do tego zatrudniamy firmy. Nasi pracownicy muszą im pracą zorganizować, zadbać o formalną stronę, czyli: opisy, zezwolenia, decyzje administracyjne. W ramach utrzymania zieleni trzeba zadbać też o jakość materiału roślinnego, pracy wykonawców, jak i oddzielić, to co najpilniejsze od tego, co może poczekać, ponieważ przyroda bywa nieprzewidywalna i nie zawsze wszystko można zaplanować – wyjaśnia Marek Szempliński.

W ramach tych prac zapewniane są także liczne szkolenia i kursy.

Szczegóły ofert pracy ZZM we Wrocławiu

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl