wroclaw.pl Zielony Wrocław - środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 18°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Uczniowie nagrodzeni za tworzenie ekologicznych przedmiotów [ZDJĘCIA]

Janusz Krzeszowski,

Wykazali się wiedzą, kreatywnością i troską o środowisko. Zrobili przedmioty codziennego użytku z odpadów. Znamy nagrodzonych w konkursie „Bądźmy EKO dla Wrocławia”. Internauci wybrali trzy zwycięskie drużyny a jury wyróżniło kolejnych pięć. W czwartek, 9 maja wszyscy zostali nagrodzeni. W uroczystości brali udział m.in. wiceprezydenci Wrocławia: Adam Zawada i Sebastian Lorenc.

Reklama

To już kolejna edycja konkursu „Bądźmy Eko dla Wrocławia”, który promuje proekologiczne postawy u najmłodszych. Konkurs organizowała firma FBSerwis, we współpracy z miastem Wrocław i spółką EkoSystem. W tym roku uczniowie zmagali się z tematem „Zaprojektowania EKO przyszłości”.

Zadanie polegało stworzeniu dowolnej rzeczy użytkowej (np. doniczki, wazonu, piórnika) wyłącznie z odpadów, które można wyrzucić do worka/pojemnika na: tworzywa sztuczne, papier i tekturę, opakowania szklane. W konkursie wzięło udział dwieście osób, stworzyły łącznie 100 projektów, na które w głosowaniu internetowym oddano 160 tysięcy głosów.

Lista laureatów:

Lista wyróżnionych:

Wszystkie nagrodzone prace i wyniki głosowania [ZOBACZ]

Galeria

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Zobacz więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl