wroclaw.pl strona główna Zielony Wrocław – środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

4°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 15:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Zielony Wrocław
  3. Aktualności
  4. Tłumy wrocławian zgłosiły się po drzewka [ZDJĘCIA]

Tłumy wrocławian zgłosiły się po drzewka [ZDJĘCIA]

uczestnicy spotkania UM Wrocławia
uczestnicy spotkania

W sobotę (10.10), od samego rana wrocławianie ustawiali się w długiej kolejce po drzewka owocowe, które rozdawaliśmy na pl. Solnym. Tą akcją obchodziliśmy Światowy Dzień Drzewa.

Reklama

W tym roku podczas Światowego Dnia Drzewa zachęcaliśmy wrocławian, aby przygarnęli miniaturowe drzewka.  Jabłonie i brzoskwinie rozdawaliśmy na pl. Solnym. Można je hodować na balkonie czy tarasie. Jednak większość z Was zadeklarowała, że posadzi drzewka na działkach i ogródkach.

Już chwilę po godzinie 9.00 na pl. Solnym pojawili się pierwsi chętni do zaadoptowania sadzonek. Przed godziną 11.00 kolejka ciągnęła się już przez cały plac.

Wiesława i Andrzej byli jednymi z pierwszych, którzy zgłosili się po drzewka. Cierpliwie czekali na swoje roślinki.  – Jedną podarujemy naszemu synowi. Drugą zasadzimy we własnym ogródku. Jak je nazwiemy? Jeszcze nie wiemy. Jak będą zdrowo rosły wyślemy ich zdjęcia i zarejestrujemy je na stronie projektu Moje Drzewo.

Monika wrocławska studentka stojąc w kolejce wymyśliła imię dla swojego drzewka. – Ma na imię Stefan. I zamieszka ze mną w akademiku. Posadzę go w większej doniczce i będę dbać, aby szybko zaowocował.

Gertruda z Wrocławia cierpliwie czekała na swoje minidrzewko. – Posadzę je na balkonie. Mam duży słoneczny balkon i będzie mu tam dobrze. Jak nazwę moją jabłonkę? Imieniem mojej synowej – Kornelia.

Studentka Asia zaadoptowała drzewko z certyfikatem 200.  – Moje drzewko zamieszka w pokoju tudenckim. Na razie nie ma jeszcze imienia. Zrobimy głosowani. No a chrzciny to będzie oczywiście okazja do zabawy – śmieje się wesoła właścicielka jabłonki.

Tomasz stał ostatni w kolejce. Nie liczył, że mu się uda. Postanowiliśmy go wyróżnić i dostał drzewko numer 222.   – Tą brzoskwinkę posadzimy z moją ukochana. Jeszcze nie wiem do końca gdzie. Ale jedno mogę obiecać. Będziemy o nią dbać. Nazwałem ją Nadzieja.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl