wroclaw.pl strona główna Zielony Wrocław – środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-4°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: niekorzystna

Dane z godz. 00:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Zielony Wrocław
  3. Aktualności
  4. Szkolenie dla pszczelarzy
Uczestnicy kursu będą towarzyszyć pszczołom przez cały sezon. Pixabay
Uczestnicy kursu będą towarzyszyć pszczołom przez cały sezon.

Osoby pasjonujące się życiem i hodowlą pszczół mają szansę na zdobycie nie tylko wiedzy teoretycznej na ten temat, ale również umiejętności praktycznych. Fundacja „Rój” organizuje bezpłatne szkolenie z zakresu pszczelarstwa, które będzie się odbywać na wrocławskim Wojnowie przez cały sezon – od marca do listopada br.

Reklama

Każdy, kto marzy o swojej pasiece, może rozszerzyć swoją wiedze na ten temat i wziąć udział w szkoleniu pszczelarskim, które organizuje Fundacja Na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Rolnictwa Ziemi Śląskiej „Rój”. 

Spędzą cały sezon w pasiece

Planowane zajęcia to przede wszystkim praktyka, wspierana wiadomościami teoretycznymi. Uczestnicy zdobędą też wiedzę z organizacji turystyki pszczelej i apiterapii. Zajęcia poprowadzą doświadczeni pszczelarze oraz nauczyciele akademiccy z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

Szkolenie obejmie cały sezon - rozpocznie się w marcu i potrwa do listopada 2022 r. Dokładne terminy i czas zajęć będą podyktowane potrzebami pasieki i ustalane na bieżąco. Odbywać się będą w „Pasiece Miejskiej” na Wojnowie - w pobliżu ul. Strachocińskiej i stacji kolejowej Wrocław Wojnów Wschodni.  

Szkolenie dla pszczelarzy

Trzeba posiadać własny ul 

Szkolenie jest bezpłatne, jednak warunkiem uczestnictwa jest posiadanie minimum jednego swojego ula. Słuchacz ponosi też koszty rzeczowe związane z budową własnej pasieki. Jak twierdzą organizatorzy, na zakończenie szkolenia może się ona nawet podwoić. Wszyscy uczestnicy otrzymają certyfikaty ukończenia kursu.

W szkoleniu może wziąć udział 15 osób. Zgłoszenia chętnych przyjmowane będą do 10 marca 2022 roku na adres: [email protected] lub listownie na adres:

Fundacja Na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Rolnictwa Ziemi Śląskiej „Rój", ul. Zwycięstwa 1, 44-100 Gliwice

Czy wiesz, że…

We Wrocławiu można legalnie hodować pszczoły od 2016 r.. Uchwała, którą wówczas podjęli miejscy radni, pozwala postawić ul lub nawet kilka uli w przydomowym ogródku, na dachu lub na balkonie.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl