wroclaw.pl Zielony Wrocław - środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 21°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Marzysz o własnej pasiece? Teraz możesz zostać pszczelarzem

Katarzyna Wiązowska,
Uczestnicy kursu będą towarzyszyć pszczołom przez cały sezon. Pixabay
Uczestnicy kursu będą towarzyszyć pszczołom przez cały sezon.

Osoby pasjonujące się życiem i hodowlą pszczół mają szansę na zdobycie nie tylko wiedzy teoretycznej na ten temat, ale również umiejętności praktycznych. Fundacja „Rój” organizuje bezpłatne szkolenie z zakresu pszczelarstwa, które będzie się odbywać na wrocławskim Wojnowie przez cały sezon – od marca do listopada br.

Reklama

Każdy, kto marzy o swojej pasiece, może rozszerzyć swoją wiedze na ten temat i wziąć udział w szkoleniu pszczelarskim, które organizuje Fundacja Na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Rolnictwa Ziemi Śląskiej „Rój”. 

Spędzą cały sezon w pasiece

Planowane zajęcia to przede wszystkim praktyka, wspierana wiadomościami teoretycznymi. Uczestnicy zdobędą też wiedzę z organizacji turystyki pszczelej i apiterapii. Zajęcia poprowadzą doświadczeni pszczelarze oraz nauczyciele akademiccy z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

Szkolenie obejmie cały sezon - rozpocznie się w marcu i potrwa do listopada 2022 r. Dokładne terminy i czas zajęć będą podyktowane potrzebami pasieki i ustalane na bieżąco. Odbywać się będą w „Pasiece Miejskiej” na Wojnowie - w pobliżu ul. Strachocińskiej i stacji kolejowej Wrocław Wojnów Wschodni.  

Szkolenie dla pszczelarzy

Trzeba posiadać własny ul 

Szkolenie jest bezpłatne, jednak warunkiem uczestnictwa jest posiadanie minimum jednego swojego ula. Słuchacz ponosi też koszty rzeczowe związane z budową własnej pasieki. Jak twierdzą organizatorzy, na zakończenie szkolenia może się ona nawet podwoić. Wszyscy uczestnicy otrzymają certyfikaty ukończenia kursu.

W szkoleniu może wziąć udział 15 osób. Zgłoszenia chętnych przyjmowane będą do 10 marca 2022 roku na adres: [email protected] lub listownie na adres:

Fundacja Na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Rolnictwa Ziemi Śląskiej „Rój", ul. Zwycięstwa 1, 44-100 Gliwice

Czy wiesz, że…

We Wrocławiu można legalnie hodować pszczoły od 2016 r.. Uchwała, którą wówczas podjęli miejscy radni, pozwala postawić ul lub nawet kilka uli w przydomowym ogródku, na dachu lub na balkonie.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Zobacz więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl