wroclaw.pl Zielony Wrocław - środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 31°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Sprawdź gdzie wyrzucić śmieci

Reklama

Segregacja odpadów jest od pierwszego lipca odmieniana przez wszystkie przypadki. Jeśli ktoś segreguje śmieci, a nie może znaleźć pojemnika na szkło albo nie wie, gdzie wyrzucić stare opony, baterie czy lekarstwa, z pomocą przyjdzie interaktywna mapa przygotowana przez Ekosystem.

- W zależności od tego, jakich pojemników szukamy, można zaznaczyć konkretne opcje: szkło, papier, plastik. Na mapie znajdziemy również zaznaczone punkty zbioru zużytych baterii, opakowań po lekach czy termometrów – mówi Bartosz Małysa, prezes Ekosystemu. Na mapie oznakowane są również Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, czyli tzw. PSZOK-i, gdzie można wywieźć między innymi odpady wielkogabarytowe. Zaznaczone są też szkoły i placówki edukacyjne, które zbierają baterie przynoszone przez dzieci.

- Mapa jest jeszcze w fazie rozwoju, ale na przełomie września i października wszystkie punkty mają być uaktualnione – dodaje Małysa.

Mapa działa również na urządzeniach mobilnych i dostępna jest pod adresem: http://mapa.ekosystem.wroc.pl/

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Zobacz więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl