wroclaw.pl strona główna Zielony Wrocław – środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-2°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 01:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Zielony Wrocław
  3. Aktualności
  4. Sprawdź gdzie wyrzucić śmieci

Reklama

Segregacja odpadów jest od pierwszego lipca odmieniana przez wszystkie przypadki. Jeśli ktoś segreguje śmieci, a nie może znaleźć pojemnika na szkło albo nie wie, gdzie wyrzucić stare opony, baterie czy lekarstwa, z pomocą przyjdzie interaktywna mapa przygotowana przez Ekosystem.

- W zależności od tego, jakich pojemników szukamy, można zaznaczyć konkretne opcje: szkło, papier, plastik. Na mapie znajdziemy również zaznaczone punkty zbioru zużytych baterii, opakowań po lekach czy termometrów – mówi Bartosz Małysa, prezes Ekosystemu. Na mapie oznakowane są również Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, czyli tzw. PSZOK-i, gdzie można wywieźć między innymi odpady wielkogabarytowe. Zaznaczone są też szkoły i placówki edukacyjne, które zbierają baterie przynoszone przez dzieci.

- Mapa jest jeszcze w fazie rozwoju, ale na przełomie września i października wszystkie punkty mają być uaktualnione – dodaje Małysa.

Mapa działa również na urządzeniach mobilnych i dostępna jest pod adresem: http://mapa.ekosystem.wroc.pl/

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl