wroclaw.pl strona główna Zielony Wrocław - środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

14°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna

Wyszukiwarka

Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Zielony Wrocław
  3. Aktualności
  4. Rusza konkurs kulinarny WroCHEF
Rusza konkurs kulinarny WroCHEF fot. Tomasz Hołod
Rusza konkurs kulinarny WroCHEF

Jeśli Twoje dziecko potrafi przygotować danie bezmięsne, zgłoś je do konkursu WroCHEF. To prosta droga do wzięcia udziału w warsztatach z uczestnikami programu MasterChef oraz MasterChef Junior. Laureaci będą mieli też szansę doskonalić swoje umiejętności kulinarne pod okiem szefów kuchni wrocławskich restauracji.

Reklama

Konkurs WroCHEF został przygotowany z myślą o najmłodszych wrocławianach, których pasją jest gotowanie.

Celem konkursu jest przede wszystkim promocja diety roślinnej, opartej na produktach lokalnych i sezonowych, a także promocja potraw, które można wykonać z wykorzystaniem warzyw i owoców, które są uprawiane w ogródkach przydomowych. Zależy nam przede wszystkim na edukacji uczniów w zakresie zdrowego stylu życia. Chcemy zwrócić ich uwagę na to, jak ważne jest prawidłowe odżywianie, ze szczególnym uwzględnieniem diety roślinnej. Zależy nam także na zwiększeniu świadomości uczniów w zakresie zapobiegania marnowaniu żywności
Małgorzata Brykarz, dyrektor Wydziału Klimatu i Energii w Urzędzie Miejskim Wrocławia

Konkurs WroCHEF – jak wziąć w nim udział?

Aby wziąć udział w konkursie należy przesłać zgłoszenie w formie graficznej lub video, które przedstawia, jak dziecko samodzielnie przygotowuje potrawę bezmięsną i wypełnić specjalny FORMULARZ.

Sześciu zwycięzców weźmie udział w warsztatach z uczestniczkami programu MasterChef: Natalią Gmyrek, finalistką 6-stej edycji programu Masterchef oraz z Julką Cymbaluk, zwyciężczynią 2-giej edycji Masterchef Junior. 

Dla laureatów przewidziano niecodzienne nagrody

Oprócz tego, w konkursie zostaną przyznane trzy nagrody główne. Laureaci zostaną zaproszeni do jednej z wrocławskich restauracji – każde dziecko do innego lokalu.

Tam, wraz z szefem kuchni, będą pracować nad nowym daniem, inspirowanym tym konkursowym, które wspólnie wymyślą i przygotują. Następnie zostanie ono wprowadzone do menu restauracji na jeden weekend. Dzięki temu w trzech różnych restauracjach – AULA, Dinette i Umami – pojawią się trzy nowe dania, których pomysłodawcami będą właśnie laureaci konkursu, we współpracy z szefami kuchni.

Konkurs WroCHEF organizowany jest przez Urząd Miejski Wrocławia w ramach projektu FoodSHIFT2030, finansowanego z programu UE "Horyzont".

Partnerami przedsięwzięcia są Zespół Szkół nr 3 we Wrocławiu oraz Wrocławska Rada Gastronomii oraz restauracja Bernard.

W związku z licznymi zapytaniami postanowiliśmy rozszerzyć konkurs WroCHEF na wszystkie wrocławskie szkoły podstawowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl