wroclaw.pl strona główna Zielony Wrocław – środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

1°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 08:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
 1. wroclaw.pl
 2. Zielony Wrocław
 3. Aktualności
 4. Konkurs kulinarny WroCHEF. Twoje dziecko może spełnić swoje marzenie o gotowaniu z Masterchefem [KON
Rusza konkurs kulinarny WroCHEF fot. Tomasz Hołod
Rusza konkurs kulinarny WroCHEF

Jeśli Twoje dziecko potrafi przygotować danie bezmięsne, zgłoś je do konkursu WroCHEF. To prosta droga do wzięcia udziału w warsztatach z uczestnikami programu MasterChef oraz MasterChef Junior. Laureaci będą mieli też szansę doskonalić swoje umiejętności kulinarne pod okiem szefów kuchni wrocławskich restauracji.

Reklama

Wyniki konkursu – sprawdź, czy wygrałeś!

Komisja Konkursowa wyłoniła zwycięzców konkursu „WrocCHEF". Chcielibyśmy podziękować wszystkim uczestnikom konkursu za przesłane prace. Komisja miała trudne zadanie, żeby wyłonić najlepszych, ale udało się. Z ogromną przyjemnością informujemy, że laureatami konkursu „WroCHEF zostali:

 • Maja Podgórska za danie „Stek z kalafiora",
 • Filip Barankiewicz za danie „Uczta dyniowo-grzybowa Filipa Barankiewicza",
 • Dzmitry Miadzvedzeu za danie „Pieczone dynie nadziewane warzywami".

Ponadto zostały przyznane trzy wyróżnienia:

 • Amelia Kaczmarek za danie „Warzywny makaron z pietruszkowym pesto",
 • Anna Wrzuszczak za danie „Jesienna zapiekanka",
 • Hanna Pióro za danie „Bowl z tofu".

Komisja była pod wrażeniem kreatywności i pasji, którą uczestnicy włożyli w zaprezentowane dania. Zwycięskie dania zyskały uznanie komisji oraz zebrały największą liczbę punktów, ponieważ najlepiej spełniały założenia konkursu "WroCHEF" w kategoriach:

 • wykorzystanie warzyw i owoców, które można uprawiać w ogródkach przydomowych,
 • wykorzystanie sezonowych warzyw i owoców,
 • wykorzystanie innych produktów lokalnych,
 • gotowanie z ograniczeniem resztek,
 • klarowny opis sposobu wykonania,
 • aspekt edukacyjny pracy konkursowej w zakresie zdrowego stylu życia ze szczególnym zwróceniem uwagi na aspekt prawidłowego odżywiania i diety roślinnej,
 • zrozumiała forma przekazu,
 • inwencja, oryginalność i pomysłowość.

Organizatorzy Konkursu będą kontaktowali się z Opiekunami laureatów i wyróżnionych dzieci w celu ustalenia terminów i sposobu realizacji nagrody.

Konkurs WroCHEF został przygotowany z myślą o najmłodszych wrocławianach, których pasją jest gotowanie.

Celem konkursu jest przede wszystkim promocja diety roślinnej, opartej na produktach lokalnych i sezonowych, a także promocja potraw, które można wykonać z wykorzystaniem warzyw i owoców, które są uprawiane w ogródkach przydomowych. Zależy nam przede wszystkim na edukacji uczniów w zakresie zdrowego stylu życia. Chcemy zwrócić ich uwagę na to, jak ważne jest prawidłowe odżywianie, ze szczególnym uwzględnieniem diety roślinnej. Zależy nam także na zwiększeniu świadomości uczniów w zakresie zapobiegania marnowaniu żywności
Małgorzata Brykarz, dyrektor Wydziału Klimatu i Energii w Urzędzie Miejskim Wrocławia

Konkurs WroCHEF – jak wziąć w nim udział?

Aby wziąć udział w konkursie należy przesłać zgłoszenie w formie graficznej lub video, które przedstawia, jak dziecko samodzielnie przygotowuje potrawę bezmięsną i wypełnić specjalny FORMULARZ.

Sześciu zwycięzców weźmie udział w warsztatach z uczestniczkami programu MasterChef: Natalią Gmyrek, finalistką 6-stej edycji programu Masterchef oraz z Julką Cymbaluk, zwyciężczynią 2-giej edycji Masterchef Junior. 

Dla laureatów przewidziano niecodzienne nagrody

Oprócz tego, w konkursie zostaną przyznane trzy nagrody główne. Laureaci zostaną zaproszeni do jednej z wrocławskich restauracji – każde dziecko do innego lokalu.

Tam, wraz z szefem kuchni, będą pracować nad nowym daniem, inspirowanym tym konkursowym, które wspólnie wymyślą i przygotują. Następnie zostanie ono wprowadzone do menu restauracji na jeden weekend. Dzięki temu w trzech różnych restauracjach – AULA, Dinette i Umami – pojawią się trzy nowe dania, których pomysłodawcami będą właśnie laureaci konkursu, we współpracy z szefami kuchni.

Konkurs WroCHEF organizowany jest przez Urząd Miejski Wrocławia w ramach projektu FoodSHIFT2030, finansowanego z programu UE „Horyzont".

Partnerami przedsięwzięcia są Zespół Szkół nr 3 we Wrocławiu oraz Wrocławska Rada Gastronomii oraz restauracja Bernard.

W związku z licznymi zapytaniami postanowiliśmy rozszerzyć konkurs WroCHEF na wszystkie wrocławskie szkoły podstawowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl