wroclaw.pl Zielony Wrocław - środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 14°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Rozpoczęły się prace przy „zielonym budynku” na Hubskiej

Prace przy „zielonym budynku” na Hubskiej Wrocławskie Inwestycje
Prace przy „zielonym budynku” na Hubskiej

Najpierw częściowe wyburzanie a później przebudowa i kompletna metamorfoza. Rozpoczęły się prace przy ul. Hubskiej. Ma tam powstać wzorcowy „zielony budynek”.

Reklama

Wykonawca przebudowy kompleksu budynków po byłej bazie Ruch przy ul. Hubskiej rozpoczął właśnie prace. Najpierw z ziemią trzeba zrównać jedno z zabudowań. W jego miejscu powstanie parking dla klientów. W pozostałych budynkach po kompletnej przebudowie powstanie wzorcowy obiekt oparty o najnowsze standardy budownictwa ekologicznego.

Będzie miał zielony dach i panele słoneczne. Budynki w ramach inwestycji mają zostać zmodernizowane i dostosowane do potrzeb administracji samorządowej i jednostek Urzędu Miejskiego.

 - Prace właśnie się rozpoczęły i potrwają do wakacji 2018 roku – mówi Marek Szempliński z Wrocławskich Inwestycji.

Zielony” budynek po modernizacji ma być komfortowy dla mieszkańców ale i naszpikowany nowymi, ekologicznymi rozwiązaniami. Wykonawca będzie musiał wymienić stolarkę okienną i drzwiową w standardzie, jak dla budynku zeroenergetycznego, docieplić ściany, wymienić dach i zastosować rozwiązania takie, jak dla dachu zielonego.

Budynek będzie wyposażony w regulowane żaluzje aby z łatwością kontrolować nasłonecznienie. Zostanie uzbrojony w system gromadzenia wody opadowej i jej powtórne wykorzystywanie – wylicza Marek Szempliński z Wrocławskich Inwestycji.

Na dachu, oprócz zielonych powierzchni, zostaną zainstalowane również panele słoneczne, pod ziemią znajdzie się głębinowa pompa ciepła. Specjalne instalacje zapewnią pełną kontrolę parametrów budynku takich, jak temperatura, wilgotność, nasłonecznienie. Na elewacjach będzie dużo przeszkleń a gdzieniegdzie zielone ściany. Zmienią się również tereny wokół. Będzie dużo zieleni, oświetlenie zewnętrzne, mała architektura (parkingi rowerowe, ławki, kosze). Powstanie parking dla aut. Prace wykonuje firma ISB Budownictwo. Inwestycja warta jest 18,5 miliona złotych. Ma zostać dofinansowana ze środków unijnych.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Zobacz więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl