wroclaw.pl strona główna Zielony Wrocław – środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-2°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 07:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Zielony Wrocław
  3. Aktualności
  4. Rewitalizacja terenu wokół stawu przy ul. Maślickiej
fot. maps.google.pl

Teren wokół stawu przy ul. Maślickiej zmieni sie nie do poznania. Niebawem rozpocznie się realizacja zadania w ramach Zielonego Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego 2017, które zakłada wybudowanie w tym miejscu ścieżek oraz zamontowanie elementów małej architektury.

Reklama

Zadanie realizowane z tzw. "zielonego WBO", projekt nr 558 zakłada zagospodarowanie terenu wokół stawu przy ul. Maślickiej, czyli terenu, który ma niezwykle duży potencjał. Dostrzegli to także mieszkańcy tego rejonu Wrocławia, zgłaszając swój pomysł do Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego.

Zarząd Zieleni Miejskiej Wrocławia rozstrzygnął już przetarg w trybie "zaprojektu i wybuduj", a niebawem wykonawca ma złożyć podpis pod wiążącą go umową. Inwestycja będzie realizowana w kilku etapach.

W pierwszej części, która potrwa do końca tego roku, wykonane zostaną ścieżki dla pieszych, a także elementy małej architektury, w tym kosze na śmieci i ławki.

Być może w przyszłości na rewitalizowanym terenie wykonany zostanie plac zabaw dla dzieci, a także zewnętrzna siłownia. 

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl