wroclaw.pl Zielony Wrocław - środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 27°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Trwa renowacja trawników na wyspie Słodowej

Bartosz Moch,
Wkrótce wyspa Słodowa będzie miała nowe trawniki Fot. ZZM
Wkrótce wyspa Słodowa będzie miała nowe trawniki

Wyspa Słodowa zazielenieje. Ok. 60 arów trawników zostanie w najbliższych tygodniach poddane renowacji. Oznacza to, że na wyspie otwarte pozostaną jedynie ciągi komunikacyjne, czyli alejki i część nabrzeża.

Reklama

Zielone tereny na wyspie zostały ogrodzone już w połowie marca.

– Spośród ok. 80 arów wyspy Słodowej, jakieś 60 arów to trawniki. Wszystkie objęliśmy pracami renowacyjnymi. Oprócz uzupełniania dotychczasowych i zakładania nowych trawników,  przed nami także ściółkowanie pod drzewami, uzupełnienie nawierzchni alejek, olejowanie ławek i malowanie kubłów – wylicza Marek Szempliński z Zarządu Zieleni Miejskiej.

W ostatnim czasie na wyspie ustawiono już nowe toalety, w tym dodatkową przy kładce Słodowej.

Na wyspie Słodowej otwarte pozostały jedynie alejki i ciągi komunikacyjne

Dobry czas na odświeżenie wyspy

Co roku miasto porządkuje teren i dokonuje odświeżenia wyspy Słodowej, ale raz na kilka lat wymagane jest również przeprowadzenie gruntownej renowacji.

– W zeszłym roku mieliśmy suszę, więc trawniki są dużo mocniej zniszczone i wymagają odbudowy. Sprzyja nam również czas, bo śnieżna zima, która za nami, to także więcej wilgoci co powoduje, że prace będą tańsze. Z powodu pandemii także znacznie mniej osób odwiedza wyspę i nie mogą się na niej odbywać imprezy, więc tym bardziej to dobry czas na takie działania – wyjaśnia Marek Szempliński.

Renowacja wyspy Słodowej powinna zostać zakończona do czerwca.

Galeria

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Zobacz więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl