Link do strony www.wroclaw.pl

  Trwa renowacja trawników na wyspie Słodowej

  Wyspa Słodowa zazielenieje. Ok. 60 arów trawników zostanie w najbliższych tygodniach poddane renowacji. Oznacza to, że na wyspie otwarte pozostaną jedynie ciągi komunikacyjne, czyli alejki i część nabrzeża.

  Wkrótce wyspa Słodowa będzie miała nowe trawniki Fot. ZZM
  Wkrótce wyspa Słodowa będzie miała nowe trawniki

  Zielone tereny na wyspie zostały ogrodzone już w połowie marca.

  – Spośród ok. 80 arów wyspy Słodowej, jakieś 60 arów to trawniki. Wszystkie objęliśmy pracami renowacyjnymi. Oprócz uzupełniania dotychczasowych i zakładania nowych trawników,  przed nami także ściółkowanie pod drzewami, uzupełnienie nawierzchni alejek, olejowanie ławek i malowanie kubłów – wylicza Marek Szempliński z Zarządu Zieleni Miejskiej.

  W ostatnim czasie na wyspie ustawiono już nowe toalety, w tym dodatkową przy kładce Słodowej.

  Na wyspie Słodowej otwarte pozostały jedynie alejki i ciągi komunikacyjne

  Dobry czas na odświeżenie wyspy

  Co roku miasto porządkuje teren i dokonuje odświeżenia wyspy Słodowej, ale raz na kilka lat wymagane jest również przeprowadzenie gruntownej renowacji.

  – W zeszłym roku mieliśmy suszę, więc trawniki są dużo mocniej zniszczone i wymagają odbudowy. Sprzyja nam również czas, bo śnieżna zima, która za nami, to także więcej wilgoci co powoduje, że prace będą tańsze. Z powodu pandemii także znacznie mniej osób odwiedza wyspę i nie mogą się na niej odbywać imprezy, więc tym bardziej to dobry czas na takie działania – wyjaśnia Marek Szempliński.

  Renowacja wyspy Słodowej powinna zostać zakończona do czerwca.

  Przejdź do funpage Zielony Wrocław na stronie Facebook

  Galeria

  Kliknij na zdjęcie aby powiększyć