wroclaw.pl Zielony Wrocław - środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 16°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Przewodnik online „Ekowycieczki z klasą”

Przewodnik online „Ekowycieczki z klasą”, czyli mapa młodego ekologa z projektu "Mój zielony DOM"

Reklama

Już prawie dwa i pół roku dzieci i młodzież z „Mojego zielonego DOMU” wędrują po regionie Dolnego Śląska zdobywając wiedzę na temat różnorodności biologicznej, ekologii, poszanowania natury i życia w zgodzie z przyrodą. Dzieje się tak za sprawą projektu, który pośród szeregu atrakcyjnych działań, oferuje uczniom wybranych szkół wycieczki do placówek naukowo-dydaktycznych, parków, rezerwatów przyrody, czyli wszędzie tam, gdzie można poznać i lepiej zrozumieć otaczającą nas przyrodę. „Ta nauka nie idzie w las! –  mówi Joanna Handziak-Buczko, kierownik projektu – i już teraz widzimy efekty tego projektu. Wychowujemy młodych ekologów, ludzi z większą świadomością potrzeby ochrony środowiska, mających pozytywny wpływ na swoje otoczenie.”

W oparciu o wyniki ewaluacji i wypowiedzi zawarte w ankietach wypełnianych przez uczniów oraz ich pedagogów ustaliliśmy, gdzie warto pojechać i co zobaczyć w regionie Dolnego Śląska – czy to na wycieczkę ze szkolną klasą, czy z rodzicami. Tak powstała mapa online dostępna na google maps z zaznaczonymi EKO-lokalizacjami, ze zdjęciami z wypraw projektowych oraz z komentarzem pedagogów i opiniami uczniów biorących udział w projekcie „Mój zielony DOM”.

Mapa dostępna jest tu – przewodnik „Ekowycieczki z klasą”

Na mapie można znaleźć ośrodki edukacyjno-dydaktyczne i ścieżki edukacyjne we Wrocławiu, parki krajobrazowe, narodowe i rezerwaty przyrody na Dolnym Śląsku wraz z zaznaczonymi ośrodkami edukacji ekologicznej. W zamieszczonych opisach znajdziemy opinie o atrakcyjności danej lokalizacji oraz informacje o możliwości przeprowadzenia w danym miejscu warsztatów czy zajęć terenowych.

Mapa nie jest dziełem skończonym. Możemy ją uzupełniać o kolejne miejsca sprzyjające ekoedukacji. Zachęcamy do wspólnego tworzenia mapy, na przykład dodawania kolejnych lokalizacji przesyłając informację mailowo na [email protected]

Więcej o projekcie na stronie internetowej: www.mojzielonydom.cku.wroc.pl oraz na: www.facebook.com/MojZielonyDOM

źródło: informacja prasowa

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Zobacz więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl