wroclaw.pl Zielony Wrocław - środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 20°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Rozpoczęło się pozimowe oczyszczanie miasta

Bartosz Moch,

Sezon zimowy trwa nadal, jednak w związku ze sprzyjającymi warunkami atmosferycznymi, czyli dodatnimi temperaturami, brakiem opadów śniegu oraz deszczu, spółka Ekosystem rozpoczęła pozimowe oczyszczanie miasta.

Reklama

Drogi, ciągi pieszo-rowerowe, chodniki i zieleńce oczyszczane są z piasku i innych zanieczyszczeń, powstałych po wielokrotnie podejmowanych w tym sezonie „Akcjach Zima”. W godzinach nocnych na ulice wyjeżdżają zamiatarki jezdniowe oraz chodnikowe. W wielu miejscach prace podejmowane są też ręcznie.

– Oczyszczanie pasa drogowego w sezonie zimowym prowadzone jest tylko przy sprzyjających warunkach pogodowych. Opady śniegu, deszczu lub ujemne temperatury uniemożliwiają ich prowadzenie. Dopiero w ostatnich dniach aura pozwoliła nam rozpocząć prace usuwania zanieczyszczeń z pasa drogowego. Prace wykonywane są systematycznie. Pamiętajmy jednak, że wciąż trwa sezon zimowy – informuje Dorota Witkowska z Ekosystem Sp. z o.o.

Termometry wskazują coraz wyższe temperatury - idzie wiosna! A jak wiosna to wiosenne porządki Gdy warunki atmosferyczne pozwalają - oczyszczamy drogi, ciągi pieszo-rowerowe, chodniki i zieleńce - z piachu i innych zanieczyszczeń powstałych po wielokrotnie podejmowanych "Akcjach Zima". W godzinach nocnych na ulice wyjeżdżają zamiatarki. W wielu miejscach pracujemy też ręcznie. A jest co zamiatać: 7.878.181 m² jezdni, 1785 szt. przystanków, ponad 1.701.842 m² chodników i ciągów pieszo-rowerowych, 6.606.202 m² zieleńców, ponad 169.799 m² ścieżek rowerowych. ponad 108.748 m² parkingów poza tym wydzielone torowiska tramwajowe, pętle, przejścia podziemne i tunele pieszo-rowerowe Dużo, ale wyczyścimy wszystko Jezdni jeszcze nie zmywamy, ze względu na nocne przymrozki - bezpieczeństwo przede wszystkim ps. to cudo na filmie jest eko - napędza je gaz ziemny

Opublikowany przez Ekosystem Środa, 3 marca 2021

Pozimowym czyszczeniem objęto:

Zmywanie jezdni jest jeszcze wstrzymane, ze względu na nocne przymrozki.

Częstotliwość wykonywania prac zależna jest od rodzaju elementu pasa drogowego (inna jest dla jezdni, chodników, ścieżek – przyp. red.) oraz od lokalizacji.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Zobacz więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl