wroclaw.pl strona główna Zielony Wrocław – środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-2°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 04:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Zielony Wrocław
  3. Aktualności
  4. Parking na Prusa zamienił się w ogródek
fot. MPK Wrocław

Przy siedzibie MPK Wrocław na ul. Prusa, w miejscu niewykorzystywanego w pełni parkingu, otwarty został ogród. Będzie dostępny dla wszystkich mieszkańców w godzinach od 8.00 do 18.00.

Reklama

– Parking pełen aut bardzo mnie niepokoił. Uznałem że my, pracownicy miejskiego przewoźnika, musimy dawać przykład. Samochodów jest znacznie mniej niż kiedyś, bo większość naszych pracowników do pracy dojeżdża tramwajami i autobusami, jest też coraz więcej rowerów. Zmieniliśmy to miejsce w ogród, nie tyle dla naszych pracowników, ale przede wszystkim okolicznych mieszkańców – mówił prezes MPK Krzysztof Balawejder w czasie wczorajszego otwarcia.

Fot. MPK Wrocław

Na scenie podczas otwarcia wystąpił uzdolniony, wrocławski zespół Damian Hyra Quartet. Koncert zorganizowany został wspólnie z ołbińskim Stowarzyszeniem Żółty Parasol oraz Polskim Stowarzyszeniem Jazzowym Wrocław.

Na razie posadzono rośliny i uporządkowano teren. W planach są grządki warzywne, które uprawiać będą mogły dzieci z dwóch pobliskich szkół podstawowych. Na stronie internetowej mpk.wroc.pl oraz przed ogrodem pojawił się też obowiązkowy w takich miejscach regulamin.

Fot. MPK Wrocław

– Z powodu obostrzeń pandemicznych nie mogliśmy zaprosić wszystkich, których chcieliśmy, ale wczoraj na koncercie było dozwolone 50 osób, sama przestrzeń jest tak ułożona, że koncertu słuchali także okoliczni mieszkańcy w oknach i na balkonach. Okazało się że nasz ogród okalający mur i budynki wokół działają jak świetne pudło rezonansowe – wczoraj nasi goście chwalili akustykę przestrzeni – opisuje Tomasz Sikora, rzecznik MPK.

Z ogrodu może skorzystać każdy od 8.00 do 18.00. Są ławeczki, ścieżka spacerowa, kilkadziesiąt ciekawych roślin. Ale w ogrodzie będzie można organizować kameralne wydarzenia, na przykład mikrokoncerty.

– Będzie można także umówić się z nami, żeby skorzystać z ogrodu także w innych godzinach – zapowiada Tomasz Sikora.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl