wroclaw.pl Zielony Wrocław - środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 14°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Park Uśmiechu na Borku nominowany w plebiscycie Polski Krajobraz 2020 [GŁOSOWANIE]

Bartosz Moch,
Fot. Pracownia Architektury Krajobrazu IKROPKA

Skwer przy ul. Wolbromskiej, znany także jako park Uśmiechu na wrocławskim Borku, został nominowany w plebiscycie Polski Krajobraz 2020. O laureatach zadecydują internauci w specjalnym głosowaniu, które potrwa do 1 kwietnia.

Reklama

Wrocławski park otrzymał nominację w kategorii Przestrzeń Publiczna 2020.

Jak głosować

Głosowanie odbywa się na portalu sztukakrajobrazu.pl. Park Uśmiechu we Wrocławiu – IKROPKA to pierwszy numer na liście w kategorii Przestrzeń Publiczna. Aby zagłosować należy wypełnić specjalny formularz.

"To nasze własne i nikomu nie oddamy"więc warto choć oddać głos za.. PARK UŚMIECHU WE WROCŁAWIU - miejska inwestycja,...

Opublikowany przez Zielony Wrocław Czwartek, 11 marca 2021

Głosowanie możemy powtarzać raz na dobę do 1 kwietnia 2021 r.

O parku Uśmiechu na Borku

Zaprojektowany skwer znajduje się pomiędzy ulicami Wolbromską, Hallera i Racławicką. Park powstał z inicjatywy mieszkańców, po konsultacjach społecznych. Realizacja nastąpiła w 2020 r. we współpracy Pracowni Architektury Krajobrazu IKROPKA z Zarządem Zieleni Miejskiej we Wrocławiu.

Fot. Pracownia Architektury Krajobrazu IKROPKA

Głównym punktem w parku jest drewniany plac zabaw typu „małpi gaj”. Urządzono także strefę dla dzieci małych i nowoczesną małą architekturę. Kolejna jest strefa treningu – miejsce do ćwiczeń na świeżym powietrzu. Plenerowa siłownia służy zarówno młodszym osobom, jak i seniorom. Zaprojektowano także strefę dla psów oraz odtworzono alejki w historycznym przebiegu, chroniąc przy tym system korzeniowy istniejących drzew.

Fot. Pracownia Architektury Krajobrazu IKROPKA

Ponadto w przestrzeni parku zaplanowano polanę rekreacyjną, gdzie mieszkańcy mogą rozłożyć koc albo urządzić piknik.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Zobacz więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl