Link do strony www.wroclaw.pl

  Park Uśmiechu na Borku nominowany w plebiscycie Polski Krajobraz 2020 [GŁOSOWANIE]

  Skwer przy ul. Wolbromskiej, znany także jako park Uśmiechu na wrocławskim Borku, został nominowany w plebiscycie Polski Krajobraz 2020. O laureatach zadecydują internauci w specjalnym głosowaniu, które potrwa do 1 kwietnia.

  Fot. Pracownia Architektury Krajobrazu IKROPKA

  Wrocławski park otrzymał nominację w kategorii Przestrzeń Publiczna 2020.

  Jak głosować

  Głosowanie odbywa się na portalu sztukakrajobrazu.pl. Park Uśmiechu we Wrocławiu – IKROPKA to pierwszy numer na liście w kategorii Przestrzeń Publiczna. Aby zagłosować należy wypełnić specjalny formularz.

  "To nasze własne i nikomu nie oddamy"więc warto choć oddać głos za.. PARK UŚMIECHU WE WROCŁAWIU - miejska inwestycja,...

  Opublikowany przez Zielony Wrocław Czwartek, 11 marca 2021

  Głosowanie możemy powtarzać raz na dobę do 1 kwietnia 2021 r.

  O parku Uśmiechu na Borku

  Zaprojektowany skwer znajduje się pomiędzy ulicami Wolbromską, Hallera i Racławicką. Park powstał z inicjatywy mieszkańców, po konsultacjach społecznych. Realizacja nastąpiła w 2020 r. we współpracy Pracowni Architektury Krajobrazu IKROPKA z Zarządem Zieleni Miejskiej we Wrocławiu.

  Fot. Pracownia Architektury Krajobrazu IKROPKA

  Głównym punktem w parku jest drewniany plac zabaw typu „małpi gaj”. Urządzono także strefę dla dzieci małych i nowoczesną małą architekturę. Kolejna jest strefa treningu – miejsce do ćwiczeń na świeżym powietrzu. Plenerowa siłownia służy zarówno młodszym osobom, jak i seniorom. Zaprojektowano także strefę dla psów oraz odtworzono alejki w historycznym przebiegu, chroniąc przy tym system korzeniowy istniejących drzew.

  Fot. Pracownia Architektury Krajobrazu IKROPKA

  Ponadto w przestrzeni parku zaplanowano polanę rekreacyjną, gdzie mieszkańcy mogą rozłożyć koc albo urządzić piknik.

  Przejdź do funpage Zielony Wrocław na stronie Facebook