Link do strony www.wroclaw.pl

  Nocne sprzątanie centrum Wrocławia [WIDEO]

  24 godziny na dobę miasto dba o czystość wrocławskiego Rynku i jego okolic. Służby w dzień i w nocy pracują, by jak najprzyjemniej przebywało się i spacerowało po centrum miasta.

  Fot. Redakcja www.wroclaw.pl

  Paweł Szot, rzecznik prasowy Ekosystem Sp. z o.o.: – Wrocławski Rynek – ze względu na reprezentacyjny charakter tego miejsca, jak i duże natężenie ruchu – sprzątany jest regularnie, co oznacza, że służby porządkowe pracują tutaj 24h na dobę. Zamiatają, zbierają odpady czy opróżniają kosze na śmieci. Czasami zdarza się, że taki kosz musi zostać opróżniony od kilku do kilkunastu razy jednego dnia.

  Turyści doceniają czystość Wrocławia

  Jak podkreślają pracownicy firmy Fbserwis, odpowiadającej za utrzymanie czystości wrocławskiego Rynku, największym wyzwaniem jest zadbanie o porządek podczas weekendów.

  – Wtedy najwięcej osób odwiedza restauracje, bary czy dyskoteki. Robimy jednak, co możemy, a wiele osób przyjezdnych przyznaje nawet, że Wrocław w porównaniu do innych miast, jest bardziej czysty. Doceniają tym samym naszą pracę – mówi Krzysztof Czuprynski, pracownik firmy Fbserwis.

  Ze względu na nawierzchnię Rynek i jego bezpośrednia okolica czyszczone są ręcznie, bez udziału pojazdów mechanicznych. W całym centrum, tam gdzie to możliwe, głównie w godzinach nocnych wsparciem są pojazdy elektryczne lub napędzane gazem ziemnym.

  Fot. Redakcja www.wroclaw.pl

  – Na wszystko trzeba uważać: zaparkowane samochody, pieszych, turystów, dzieci. To ciężka, ale ciekawa praca – dodaje Janusz Wilk, kierowca firmy Fbserwis.

  Polewanie ulic – prawie 400 km tygodniowo

  Od początku sezonu letniego trwa również polewanie wrocławskich ulic. Raz w tygodniu specjalnie przystosowane samochody zmywają 378 km wrocławskich dróg o największym natężeniu ruchu oraz o strategicznym znaczeniu w układzie komunikacyjnym. To szczególnie ważne w letnie dni, kiedy jest gorąco i sucho.

  – Zmywany jest brud, ale przy okazji chodzi o usuwanie pyłu i kurzu, który również przyczynia się do tworzenia smogu w mieście – mówi Dorota Witkowska z Ekosystem sp. z o.o.

  Przejdź do funpage Zielony Wrocław na stronie Facebook