wroclaw.pl strona główna Zielony Wrocław – środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-4°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: niekorzystna

Dane z godz. 00:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Zielony Wrocław
  3. Aktualności
  4. Najpiękniejsze drzewa Wrocławia [WYNIKI]

Najpiękniejsze drzewa Wrocławia [WYNIKI]

Znamy zwycięzców konkursu fotograficznego na najpiękniejsze drzewa Wrocławia. Konkurs, z okazji Światowego Dnia Drzewa, które przypada 10 października, zorganizował Departament Zrównoważonego Rozwoju wraz z portalem www.wroclaw.pl

Reklama

Konkurs „Najpiękniejsze drzewa Wrocławia"

Na konkurs nadesłano 82 zdjęcia. Głosować – zgodnie z regulaminem – można było na te zrobione na terenie Wrocławia. Na najpiękniejsze drzewa oddano 498 ważnych głosów.

Za wszystkie nadesłane zdjęcia i oddane głosy – dziękujemy, a zwycięzcom – gratulujemy! O miejscu i sposobie odbioru nagród będziemy informowali mailowo oraz telefonicznie. 

Dzień Drzewa

To akcja, której celem jest wzrost świadomości ekologicznej. Jej inicjatorem był Julius Sterling Morton, amerykański sekretarz rolnictwa, gubernator Nebraski. W 1872 r. zaapelował, aby 10 kwietnia każdy, kto może, posadził drzewo. Argumentował, że „inne święta służą jedynie przypomnieniu, dzień drzewa wskazuje zaś na przyszłość”. Pomysł spotkał się z tak dużym odzewem, że posadzono ponad milion drzew. Od tamtej pory w USA w drugą niedzielę kwietnia jest obchodzony Arbor Day.

Pomysł ten trafił do Europy dopiero w 1951 r., kiedy to organizacja Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa postanowiła, że Światowy Dzień Drzewa będzie obchodzony w krajach członkowskich każdego roku. W Polsce idea ta na dobre zakorzeniła się dopiero w 2002 r.

Czytaj więcej: Wrocław może pochwalić się drzewami okazowymi, które co prawda nie są pomnikami przyrody, ale zasługują na szczególną uwagę. Być może niektóre z nich otrzymają w przyszłości status pomnika przyrody.

Zdjęcie główne: fot. Marek Nużka

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl