wroclaw.pl strona główna Zielony Wrocław – środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-4°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: niekorzystna

Dane z godz. 23:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Zielony Wrocław
  3. Aktualności
  4. MPK szykuje się do zakupu autobusów elektrycznych
Przykładowy autobus elektryczny. (zdjęcie ilustracyjne) volvo buses
Przykładowy autobus elektryczny. (zdjęcie ilustracyjne)

MPK Wrocław ogłosiło dialog techniczny, dotyczący dostaw autobusów elektrycznych i całej infrastruktury technicznej potrzebnej do ich obsługi. Spółka chce przygotować się w ten sposób do przetargu i zbadać rynek.

Reklama

Zanim zostanie ogłoszony przetarg, wrocławskie MPK zdecydowało się na przeprowadzenie dialogu technicznego. Miejska spółka chce jak najlepiej przygotować się do postępowania, zbadać rynek, poznać najnowsze rozwiązania, ale także kwestie techniczne, związane z eksploatacją autobusów elektrycznych. Przewoźnik chce w dialogu z producentami zaznajomić się również z infrastrukturą, która jest potrzebna do uruchomienia linii z pojazdami elektrycznymi. Dzięki temu MPK będzie mogło stworzyć rzetelny kosztorys na finansowanie inwestycji i przygotować precyzyjny opis zamówienia do planowanego przetargu.

Dialog nie ma bezpośredniego związku z projektem ogólnopolskim, prowadzonym przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, gdzie w planach jest dostawa do Wrocławia 50 autobusów elektrycznych.

Czytaj więcej: Wrocław chce 50 autobusów elektrycznych z rządowego programu 

– Mamy świadomość, że po wymianie floty spalinowej przyjdzie czas na zakupy autobusów elektrycznych. Tak się rysuje przyszłość komunikacji publicznej. Coraz mocniej stawia się na elektromobilność i zrównoważony transport, dlatego już teraz chcemy się do tego przygotować, zbadać rynek i możliwości – mówi Tomasz Śpiewak z biura prasowego MPK Wrocław.

Oferenci zainteresowani uczestnictwem w dialogu mają czas do 23 lipca na złożenie wniosków o dopuszczenie do udziału. Sam dialog ma zostać przeprowadzony w sierpniu.

Czym jest dialog techniczny?

Zgodnie z art. 31a ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych, zamawiający może przeprowadzić dialog techniczny. Celem dialogu jest zwrócenie się o doradztwo lub udzielenie informacji w zakresie niezbędnym do przygotowania opisu przedmiotu zamówienia, specyfikacji istotnych warunków zamówienia lub określenia warunków umowy.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl