wroclaw.pl strona główna Zielony Wrocław – środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

0°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 14:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Zielony Wrocław
  3. Aktualności
  4. Milionowy gość w Hydropolis
uczestnicy spotkania źródło: organizatorzy
uczestnicy spotkania

Milionowym gościem Hydropolis okazała się grupa dzieci z Przedszkola Zdrój na wrocławskim Biskupinie. Miłych gości powitali sympatyczny Rekin i charyzmatyczna Ośmiornica, czyli maskotki centrum wiedzy o wodzie. Na przedszkolaków czekało wiele atrakcji.

Reklama

Hydropolis zachwyca jeszcze przed przekroczeniem progu budynku. Na fasadzie wejściowej znajduje się najdłuższa w Europie multimedialna drukarka wodna, która rozsuwa się – niczym kurtyna – przed zwiedzającymi. Dzisiaj drukarka wyświetlała imiona wszystkich dzieci z Przedszkola Zdrój.

Upominki i słodycze

MPWiK obdarowało milionowych gości upominkami i słodyczami. Prezes Witold Ziomek przekazał wychowawczyni grupy przedszkolnej zaproszenia do kolejnych odwiedzin.  Nie zabrakło baniek mydlanych i pamiątkowego zdjęcia. Jednak najważniejsze były uśmiechy na twarzach dzieci, które czuły się wyjątkowo.

Milionowy gość w Hydropolis, 18 czerwca 2019 r.

– Cieszy nas, że to właśnie dzieci były milionowym gościem Hydropolis. To miejsce, w którym chcemy poprzez zabawę i nowoczesną formę wystawienniczą edukować najmłodszych. I jak pokazują wyniki oni również chętnie nas odwiedzają. Ponad połowa naszych dotychczasowych gości – 600 tysięcy – to dzieci. – mówi Witold Ziomek, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji we Wrocławiu.

Młodzi goście najczęściej odwiedzają Hydropolis z wycieczkami szkolnymi i przedszkolnymi. Z tej formy zwiedzania skorzystało aż 330 tysięcy dzieci. Centrum wiedzy o wodzie jest równie często wybieraną atrakcją do spędzenia czasu w rodzinnym gronie. W trakcie 3,5 lat funkcjonowania Hydropolis sprzedało 45 tysięcy biletów rodzinnych.

Hydropolis atrakcją dla gości z kraju i świata

Wrocławskie centrum wiedzy o wodzie składa się z dziewięciu stref tematycznych, w których można m.in. zobaczyć jak działa najdłuższa w Europie drukarka wodna, stanąć  w środku sceny polowania żarłacza tygrysiego na ławicę 1500 tuńczyków, zanurkować na rafie koralowej czy wejść do legendarnego batyskafu Trieste.

Goście mogą też podziwiać najdokładniejszą na świecie akrylową kopię rzeźby Dawida, odkryć Wrocław z lotu ptaka dzięki najnowocześniejszej makiecie w Polsce oraz samodzielnie sprawdzić zasady działania najważniejszych starożytnych wynalazków wodnych. Wszystko to okraszone filmami, artykułami, instalacjami multimedialnymi oraz interaktywnymi planszami edukacyjnymi, by w przystępny sposób zgłębiać wiedzę o wodzie.

Galeria

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl