wroclaw.pl strona główna Zielony Wrocław – środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

1°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 08:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Zielony Wrocław
  3. Aktualności
  4. Dziś Międzynarodowy Dzień Psa – świętuj ze swoim pupilem lub zaadoptuj ze schroniska
26 sierpnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Psa pixabay.com
26 sierpnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Psa

26 sierpnia wszystkie psy na świecie mają swoje święto – tego dnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Psa. I chociaż w Polsce oficjalnie ten dzień przypada na 1 lipca, to warto również pamiętać o swoich pupilach dzisiaj. Dobrym pomysłem na uczczenie tego święta jest przygarnięcie psa z adopcji, co jest niezwykle proste.

Reklama

Możesz obchodzić ten dzień także we Wrocławiu

Chociaż w Polsce Dzień Psa obchodzimy 1 lipca, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby świętować także dzisiaj. Idealnym pomysłem jest wzięcie z adopcji psa, który z pewnością odwdzięczy się za ten gest.

W Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt we Wrocławiu przy ul. Ślazowej w tej chwili przeznaczonych do adopcji ok. 160 psów. Proces adopcyjny jest niezwykle prosty.

Do adopcji potrzebna jest smycz i obroża dla wybranego psa. Czasami wymagamy także kilka spacerów zapoznawczych, jeżeli jest jakiś piesek, który ma problemy behawioralne. Oprócz tego trzeba mieć przy sobie także dowód osobisty
Aleksandra Cukier, TOZ Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt we Wrocławiu

Więcej informacji o konkretnym psie, takie jak wiek i usposobienie, można uzyskać w Biurze Adopcji schroniska. Nie należy jednak się spieszyć. Powinna być to przemyślana i odpowiedzialna decyzja. 

Wiele psów potrzebuje pomocy

Ideą tego święta jest zwrócenie uwagi na problem, z którym boryka się cały świat. Wciąż jest bardzo dużo czworonogów, które potrzebują pomocy człowiek. Międzynarodowy Dzień Psa ma również przypominać właścicielom, że te zwierzęta są nierzadko naszym najlepszym przyjacielem.

Święto to zostało ustanowione w 2004 roku dzięki Collen Paige, amerykańskiej działaczce na rzecz praw zwierząt. W Stanach Zjednoczonych obchodzone jest jako Narodowy Dzień Psa. Z czasem dzień ten zyskał na popularności, przechodząc poza granice Ameryki.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl