wroclaw.pl Zielony Wrocław - środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław - środowisko we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 10°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Koncerty, ruch uliczny, wydarzenia, klimatyzatory... Miasto zapyta mieszkańców o hałas na Starym Mieście. Przeczytajcie szczegóły

Maciej Wołodko,
Rynek we Wrocławiu, wydarzenie Europa na widelcu w 2022 roku fot. Tomasz Hołod - www.wroclaw.pl
Rynek we Wrocławiu, wydarzenie Europa na widelcu w 2022 roku

W samym sercu miasta rzadko zalega cisza jak makiem zasiał. Jakie rodzaje dźwięków są uciążliwe? Jak można by je zredukować? Na Starym Mieście mieszkają przecież i pracują na co dzień ludzie. I to właśnie o ich zdanie na temat dźwięków i hałasów Starego Miasta, zapytają ankieterki. Badanie rozpocznie się już w najbliższy czwartek, 22 września.

Reklama

Mieszkańcy Starego Miasta szczególnie narażeni na hałas komunalny

Przestrzeń Starego Miasta od lat przyciąga mieszkańców i turystów.

- Bardzo lubimy tutaj spędzać czas z uwagi na wyjątkową atmosferę, ofertę gastronomiczną, kulturalną czy odbywające się tutaj eventy. Niewielu z nas ma świadomość, że te aktywności generują tak zwany hałas komunalny. Na który narażeni są zwłaszcza stale przebywający tutaj mieszkańcy Starego Miasta  – mówi Katarzyna Szymczak-Pomianowska, dyrektor Departamentu Zrównoważonego Rozwoju.

Badanie opinii m.in. mieszkańców i restauratorów od 22 września

Od najbliższego czwartku 22 września o ich opinie zapytają ankieterki.

- Zaprosimy funkcjonujące tutaj podmioty gospodarcze, mieszkańców, turystów do wzięcia udziału w anonimowym badaniu. Aby poznać oczekiwania, ale również problemy z przebywaniem w tej przestrzeni i aby móc wypracować jak najlepsze rekomendacje. By to miejsce było z jednej strony atrakcyjne, ale z drugiej strony nie nastręczało uciążliwości dla na stałe przebywających tutaj mieszkańców i mieszkanek Wrocławia – dodaje Katarzyna Szymczak-Pomianowska.

Badania będą miały charakter jakościowy i polegać mają przede wszystkim indywidualnych rozmowach, ale ankieterki mogą też zaprosić Was na warsztaty badawcze. Finalnie w oparciu uzyskane opinie i wypowiedzi, sformułowane zostaną propozycje rozwiązań, uwzględniających potrzeby mieszkańców i innych interesariuszy.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl