wroclaw.pl strona główna Zielony Wrocław – środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-2°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 07:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Zielony Wrocław
  3. Aktualności
  4. Łapka w górę! – po ludzku o psach [PODCAST]
Grafika przedstawia psa z wystawioną łapką na pomarańczowym tle. Obok jest duży napis "Łapka w górę", poniżej podtytuł "po ludzku o psach". www.wroclaw.pl
Grafika przedstawia psa z wystawioną łapką na pomarańczowym tle. Obok jest duży napis "Łapka w górę", poniżej podtytuł "po ludzku o psach".

Łapka w górę! – po ludzku o psach to podcast, w którym uczymy się psiego języka i obalamy mity dotyczące psich zachowań. Przygotujemy was do przyjęcia nowego członka rodziny, powiemy czego unikać, jak interpretować i radzić sobie w różnych sytuacjach.

Reklama

Mówi się o nich – czworonożni przyjaciele człowieka. Wiele zwierząt może zasłużyć na takie miano, ale psy umościły sobie szczególne miejsce w ludzkim sercu. Jednak każda, nawet ta najszczersza, najgorętsza miłość, może okazać się trudna. Bo uczucie to nie wszystko, ważna jest jeszcze odpowiednia komunikacja – powie wam to każdy psycholog, nawet ten psi.

Od czego więc zacząć, by zbudować trwałą i silną relację? Uczyć nas tego krok po kroku będą: Ireneusz Czerniejewski i Alicja Milewska – behawioryści z wieloletnim doświadczeniem, którzy psi język znają już całkiem dobrze. Kto jest z nami? Łapka w górę i miłego odbioru!

Odcinek 1: Jak ogarnąć szczeniaka? 

Odcinek 2: Czy pies powinien spać z nami w łóżku?

Druga część szczenięcego świata, czyli o tym co się dzieje, gdy wprowadzamy psa do naszego życia.

Odcinek 3: Psie przedszkole

Dziś zabierzemy was wspólnie z Irkiem z kanału Co Mówi Pies do psiego przedszkola. Z pewnością dobrze wiesz jak działa zwyczajne przedszkole. Jest to miejsce, do którego przyprowadza się dzieci podczas dnia, a rodzice w tym czasie udają się do pracy lub wykonują inne swoje obowiązki. I to jest dobre miejsce by podkreślić, że psy to nie ludzie i choć często dostrzegamy analogie i stosujemy podobne nazewnictwo jak choćby w tym przypadku, to różnic jest wiele i trzeba o tym pamiętać.

Odcinek 4: Pies z problemami cz. 1

Nie wolno! Przestań! Zły pies! Ile razy słyszeliście to lub sami użyliście w stosunku do swojego czworonoga? Bo psy oprócz tego, że są słodkie, urocze i kochane, potrafią też przysporzyć problemów. Ale czy to od razu znaczy, że są złe? Alicja Milewska z CoMówiPies w ogniu pytań o te niekoniecznie pożądane zachowania psów. I ten odcinek także będzie miał dwie części, bo takich problemów behawioralnych, jak się o nich mówi jest wiele. Jeśli chcecie podzielić się swoimi przemyśleniami, lub zadać jakieś nurtujące was pytanie, to serdecznie do tego zachęcamy w komentarzach pod filmem. Na początek te mniej dostrzegalne, ale równie ważne i uporczywe niepożądane zachowania, jak lęk separacyjny, lękliwość, czy żebranie.

Odcinek 5 Pies z problemami cz. 2

W drugiej części odcinka i psach z problemami pomówimy o tych zachowaniach, które może mniej uciążliwe, czy widoczne gołym okiem, ale równie poważne i szkodliwe dla relacji człowiek-pies. Mowa będzie m.in. o lęku separacyjnym i żebraniu. Jak psu pomóc, to po pierwsze, a po drugie, jak oduczyć niechcianych zachowań, podpowie Alicja Milewska z Co Mówi Pies?. 

Odcinek 6 Psie aktywności

Co zwykle słyszycie w odpowiedzi na „nudzi mi się...”? Wyjdź na spacer, pobiegaj, poćwicz. A jak pada, to może rozwiąż krzyżówkę, albo w coś pograj. Odpowiedź na psią nudę jest dokładnie taka sama, tylko w psim wydaniu. Irek Czerniejewski z kanału Co Mówi Pies będzie naszym przewodnikiem po rodzajach psich aktywności.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl