wroclaw.pl Zielony Wrocław - środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 18°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Łąka kwietna - Zielony Mecenat

Redakcja www.wroclaw.pl,
Łąka kwietna Fot. ZZM Wrocław
Łąka kwietna

Łąka to atrakcyjna alternatywa dla trawnika. Przyciąga wzrok kolorowymi kwiatami, jest bazą pokarmową dla owadów zapylających, utrzymuje wilgoć w glebie, obniża hałas i pochłania zanieczyszczenia. Nie wymaga wielu zabiegów.

Reklama

100 : 2 200 zł

Powierzchnia przed obsianiem musi być dobrze przygotowana: usuwana jest darń (jeśli występuje), przekopuje się ziemię, usuwa istniejące kłącza i rozłogi, by w przyszłości, rosnąc, nie zagłuszyły roślin kwitnących.

Alternatywnym sposobem jest wsiewanie nasion bezpośrednio w istniejący trawnik za pomocą specjalnego siewnika, który nacina darń, a następnie po umieszczeniu nasion zamyka ją. Glebę należy użyźnić przed wysianiem nasion. Po posianiu łąkę podlewamy.

Pakiet obejmuje jednoroczną pielęgnację, w czasie której łąka jest pielona z gatunków niepożądanych, koszona (1 lub 2 x w roku), wykonywanie są dosiewki w miejscach, w których rośliny nie wzeszły, a na początku także jest podlewana.

Posłuchaj podcastu

Reklama
Zobacz więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl