wroclaw.pl strona główna Zielony Wrocław – środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-2°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 01:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Zielony Wrocław
  3. Aktualności
  4. Wiosenny tłok w parkach, więc potrzeba więcej kubłów
Dodatkowe kubły na śmieci na Promenadzie Śródmiejskiej zzm
Dodatkowe kubły na śmieci na Promenadzie Śródmiejskiej

Pogoda ostatnio zachęcała do spacerów. Niestety, towarzyszą im też takie obrazki: sterty rozciąganych przez wrony odpadów w parku Słowackiego, szalone spotkania przy alkoholu na wyspie Słodowej, kolejki po kawę do rowerowych sprzedawców.

Reklama

Odreagowujemy obostrzenia, jednak pamiętajmy o zachowaniach bezpiecznych dla naszego zdrowia. A miasto postara się dostosować infrastrukturę do nowej sytuacji.

Najgorzej wygląda sytuacja na terenach zielonych Starego Miasta.

- Cierpi szczególnie park Słowackiego. Paradoksalnie największy bałagan jest nad ranem. Zanim nasze ekipy zdążą sprzątnąć wrony śmiecą opakowaniami w poszukiwaniu jedzenia. Dlatego na Starym Mieście dostawiliśmy i w porozumieniu z Ekosystemem będziemy jeszcze dostawiać zamykane kubły - mówi Marek Szempliński, rzecznik ZZM.

Alkoholowe imprezy na Wyspie Słodowej

Kolejnym problemem jest Wyspa Słodowa i zakrapiane imprezy. 

- Gromadzenie się ludzi na Wyspie Słodowej to problem, którego nie da się rozwiązać poprzez zamknięcie tego terenu. Przy obecnej pogodzie i różnych odgórnych ograniczeniach, powiększenie ludzkich skupisk obserwujemy na wszystkich podległych ZZM obiektach. Zamknięcie każdego z nich oznacza wzrastający tłok na pozostałych - wyjaśnia Szempliński.

Zatem apel do nas wszystkich, by stosować się do obowiązujących przepisów inaczej egzekucją odpowiednich zachowań będą musiały zająć się służby porządkowe.

Kosze na śmieci w pobliżu Wyspy Słodowej

Ze strony miasta to głównie apele, ale także tworzenie możliwości  dla właściwego zachowania, stosownego do sytuacji. Choćby te dodatkowe kubły, a ZZM  zobligował także  firmy do częstszego opróżniania koszy na wszystkich obiektach, może to sprawi, że inne miejsca będą bardziej atrakcyjne niż wyspa Słodowa.

 - Co do samej Wyspy Słodowej, proszę zwrócić także uwagę na fakt, że w sytuacji kiedy nie możemy zamknąć dojścia do Concordii, wyłączenie pozostałych przejść mogłoby ludzi stłoczyć na małym obszarze, co już w ogóle nie byłoby bezpieczne. Niemniej stale monitorujemy sytuację i pozostajemy w kontakcie z odpowiednimi służbami – twierdzi Marek Szempliński

Dodatkowe zamykane kubły:

  • Bulwar Zienkiewicza
  • Bulwar Dunikowskiego (zachodnia strona schodów)
  • Park Słowackiego (bliżej zbiegu Słowackiego i Podwala)
  • Promenada przy galerii Dominikańskiej
  • Zieleniec w Ossolineum
  • Promenada Staromiejska (przy USC).

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl