wroclaw.pl Zielony Wrocław - środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 31°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Wiosenny tłok w parkach, więc potrzeba więcej kubłów

Redakcja www.wroclaw.pl,
Dodatkowe kubły na śmieci na Promenadzie Śródmiejskiej zzm
Dodatkowe kubły na śmieci na Promenadzie Śródmiejskiej

Pogoda ostatnio zachęcała do spacerów. Niestety, towarzyszą im też takie obrazki: sterty rozciąganych przez wrony odpadów w parku Słowackiego, szalone spotkania przy alkoholu na wyspie Słodowej, kolejki po kawę do rowerowych sprzedawców.

Reklama

Odreagowujemy obostrzenia, jednak pamiętajmy o zachowaniach bezpiecznych dla naszego zdrowia. A miasto postara się dostosować infrastrukturę do nowej sytuacji.

Najgorzej wygląda sytuacja na terenach zielonych Starego Miasta.

- Cierpi szczególnie park Słowackiego. Paradoksalnie największy bałagan jest nad ranem. Zanim nasze ekipy zdążą sprzątnąć wrony śmiecą opakowaniami w poszukiwaniu jedzenia. Dlatego na Starym Mieście dostawiliśmy i w porozumieniu z Ekosystemem będziemy jeszcze dostawiać zamykane kubły - mówi Marek Szempliński, rzecznik ZZM.

Alkoholowe imprezy na Wyspie Słodowej

Kolejnym problemem jest Wyspa Słodowa i zakrapiane imprezy. 

- Gromadzenie się ludzi na Wyspie Słodowej to problem, którego nie da się rozwiązać poprzez zamknięcie tego terenu. Przy obecnej pogodzie i różnych odgórnych ograniczeniach, powiększenie ludzkich skupisk obserwujemy na wszystkich podległych ZZM obiektach. Zamknięcie każdego z nich oznacza wzrastający tłok na pozostałych - wyjaśnia Szempliński.

Zatem apel do nas wszystkich, by stosować się do obowiązujących przepisów inaczej egzekucją odpowiednich zachowań będą musiały zająć się służby porządkowe.

Kosze na śmieci w pobliżu Wyspy Słodowej

Ze strony miasta to głównie apele, ale także tworzenie możliwości  dla właściwego zachowania, stosownego do sytuacji. Choćby te dodatkowe kubły, a ZZM  zobligował także  firmy do częstszego opróżniania koszy na wszystkich obiektach, może to sprawi, że inne miejsca będą bardziej atrakcyjne niż wyspa Słodowa.

 - Co do samej Wyspy Słodowej, proszę zwrócić także uwagę na fakt, że w sytuacji kiedy nie możemy zamknąć dojścia do Concordii, wyłączenie pozostałych przejść mogłoby ludzi stłoczyć na małym obszarze, co już w ogóle nie byłoby bezpieczne. Niemniej stale monitorujemy sytuację i pozostajemy w kontakcie z odpowiednimi służbami – twierdzi Marek Szempliński

Dodatkowe zamykane kubły:

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Zobacz więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl