wroclaw.pl Zielony Wrocław - środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 18°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Konkurs: Namaluj drzewo, wygrywaj nagrody [ROZSTRZYGNIĘCIE]

Redakcja www.wroclaw.pl,

Znamy zwycięzców konkursu na pracę plastyczną, organizowanego z okazji Międzynarodowego Święta Drzewa, które przypada 10 października. Konkurs zorganizował Departament Zrównoważonego Rozwoju wraz z portalem www.wroclaw.pl.

Reklama

Konkurs „Najpiękniejsze drzewa Wrocławia"

Na konkurs nadesłano 14 prac. Głosować można było na te, które spełniły wymogi formalne konkursu i zostały dostarczone zgodnie z ogłoszeniem konkursowym do Biura Ochrony Przyrody i Klimatu.

Za wszystkie nadesłane prace i oddane głosy – dziękujemy, a zwycięzcom – gratulujemy! 

Wygrani

Zestawy rowerowe otrzymują autorzy prac, zajmujących kolejno:

Po odbiór nagród i prac mogą się Państwo zgłaszać do siedziby Agencji Rozwoju  Aglomeracji Wrocławskiej, pl. Solny 14, od wtorku, 13 listopada, do piątku, w godzinach 8.00 -15.00.

Dzień Drzewa

To akcja, której celem jest wzrost świadomości ekologicznej. Jej inicjatorem był Julius Sterling Morton, amerykański sekretarz rolnictwa, gubernator Nebraski.

W 1872 r. zaapelował, aby 10 kwietnia każdy, kto może, posadził drzewo. Argumentował, że „inne święta służą jedynie przypomnieniu, dzień drzewa wskazuje zaś na przyszłość”. Pomysł spotkał się z tak dużym odzewem, że posadzono ponad milion drzew. Od tamtej pory w USA w drugą niedzielę kwietnia jest obchodzony Arbor Day.

Pomysł ten trafił do Europy dopiero w 1951 r., kiedy to organizacja Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa postanowiła, że Światowy Dzień Drzewa będzie obchodzony w krajach członkowskich każdego roku. W Polsce idea ta na dobre zakorzeniła się dopiero w 2002 r.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Zobacz więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl