wroclaw.pl Zielony Wrocław - środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 33°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Kłopotliwe kolory

Aby ułatwić segregację, firmy odpowiedzialne za wywóz śmieci mają obowiązek zaopatrywać mieszkańców w worki i kontenery do sortowania. Każdej grupie odpadów przyporządkowany jest dany kolor pojemnika. Jeśli jednak na koszu nie widnieje napis informujący o tym, co należy wrzucić, niejednokrotnie pojawia się problem. Warto więc uporządkować informacje.

Reklama
Niebieski pojemnik

Pojemnik niebieski – papier i tektura. Wrzucamy gazety, czasopisma, papier, książki w miękkich okładkach, torby papierowe, pudełka papierowe i tekturowe. Trzeba pamiętać, by pozbywając się papieru usunąć z niego wcześniej wszystkie elementy z innych tworzyw, takie jak zszywki i okładki. Często kłopot rodzą też odpady, które łatwo zakwalifikować do papieru, a jednak nie powinny znaleźć się w niebieskich pojemnikach. Są to tapety, kartonowe opakowania, a także rachunki i faktury.

Niebieski pojemnik

Pojemnik żółty – tworzywa sztuczne, metale, opakowania wielomateriałowe (np. kartony po sokach czy mleku). W tego typu pojemnikach powinny znaleźć się plastikowe butelki po napojach, kartony, plastikowe zakrętki, reklamówki, worki, czy inne opakowania, puszki po napojach i konserwach, drobny złom, kapsle, umyte butelki po olejach spożywczych. Przy tego typu odpadach niezwykle istotne jest, żeby zgniatać opakowania przed ich wyrzuceniem.

 

Niebieski pojemnik
Niebieski pojemnik

Pojemnik zielony i biały – szkło kolorowe i białe. Pojemniki na niepotrzebne szkło nazywane są też specjalnymi „gniazdami”. Na terenie Wrocławia znajdować się będzie ok. 900 punktów, w których będzie można wyrzucać szkło.

Brązowe worki – przeznaczone są na zbiórkę zwiędłych kwiatów, drobnych gałęzi, opadłych liści, czy skoszonej trawy. Niezwykle ważne jest, aby do tego typu worków nie wyrzucać resztek żywności, czy popiołu.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Zobacz więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl